6. prosince 2017 8:06, aktualizováno  8:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Škoda po požáru skladů ve Vinoři se odhaduje na 50 milionů korun

Požár skladových hal ve Vinoři. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár skladových hal ve Vinoři. | foto: HZS Praha

PRAHA Škoda po úterním požáru skladových hal v pražské Vinoři je podle prvního odhadu 50 milionů korun. Hasiči to uvedli v denním hlášení o závažných požárech. Příčina požáru, u kterého byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, se nadále vyšetřuje. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky bude vyšetřování komplikované a může trvat i měsíc, než bude příčina známa. Požár je již uhašen, na místě zůstává jedno záložní družstvo, které vyhledává případná skrytá ohniska.

Dvě skladové haly s obalovým materiálem začaly hořet v úterý v sedm hodin večer. Uvnitř hal vybuchovaly tlakové lahve. U požáru se vystřídaly tři desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Kvůli velikosti zásahu byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. Při zásahu byl zraněn jeden hasič a dva policisté se nadýchali kouře. Všichni tři byli převezeni do nemocnice.

Požár ve Vinoři.
Požár skladových hal ve Vinoři.

Hasiči se snažili před ohněm ochránit další dvě blízko stojící haly s obalovým materiálem. V jedné z hal je i truhlárna. „V objektu nikdo nebyl, ani jsme nedělali evakuaci,“ uvedl Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu ve 23:00.

Policie v úterý uzavřela Mladoboleslavskou ulici, pražský dopravní podnik odklonil z ulice autobusové linky. Ve středu ráno v půl sedmé byla silnice plně zprovozněna.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz