Škrábající Tygry zlomil až Hudec

Statistiky a ohlasy na zápasy 6. kola hokejové O2 extraligy

Vyprodaná hala v Českých Budějovicích vybuchla nadšením v poslední minutě prodloužení. Domácí Hudec totiž vstřelil gól a České Budějovice porazily ve šlágru kola Liberec.

České Budějovice– –Liberec 3:2 v prodl.

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Oba soupeři mysleli ve vyprodané Budvar Areně v úvodu na defenzivu. „Narazili jsme na výborně bránícího soupeře,“ prohlásil českobudějovický kouč Milan Černý. „Takže jsme si vytvořili méně šancí.“

Prvním zajímavým momentem bylo vyloučení domácího beka Sičáka na konci sedmé minuty. Liberečtí Bílí tygři byli hned v první přesilovce úspěšní. Po Klimentově ráně od modré čáry se dostal k odraženému puku Plodek, udělal kličku Turkovi a otevřel skóre.

O minutu později šel za katr liberecký Holub a Jihočeši také potvrdili, že hra v početní převaze se jim daří. K vyrovnání potřebovali 33 vteřin.

Ve druhé třetině zahodily České Budějovice řadu příležitostí, Tygry držel ve hře Hnilička, navíc v úvodu třetí třetiny poslal Liberec znovu do vedení nechytatelnou bombou obránce Zíb. Domácí nesložili zbraně. Skóre ale srovnali až necelé tři minuty před koncem, za Hniličkova záda protlačil puk Novák. „Ukázala se obrovská vůle našeho mužstva,“ pochvaloval si Černý.

V prodloužení měl Hnilička plné ruce práce s Vakovým nahozením a Kůrkovou bombou, z Libereckých se ke střele osmělil pouze Krstev, který však za chvíli putoval na trestnou lavici. Ve hře čtyř proti třem rozhodl Hudec.

Branky a nahrávky: 10. Šimánek (Sailer), 58. F. Novák (Veselý), 65. Hudec (Gřegořek) - 8. Plodek (Klimenta), 43. Zíb (Pabiška). Rozhodčí: Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 1:0.

Sparta - Vítkovice 4:1

Branky a nahrávky: 5. Netík (Sivek), 18. P. Ton (Tabaček), 40. P. Nedvěd, 51. Melichárek (Netík) - 54. Trnka (Ujčík). Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 5888. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1.

František Výborný (Sparta): „Podržel nás Tomáš Duba a gól Petra Nedvěda byl velice důležitý.“ Jan Daneček (Vítkovice): „V obraně jsme udělali dvě obrovské chyby, domácí je potrestali.“

Znojmo - Slavia 3:4

Branky a nahrávky: 48. Erat (M. Růžička), 52. Plášek (M. Růžička), 54. M. Růžička (Beroun) - 3. Micka (Sup), 5. Rataj (Kadlec), 37. Tomica (D. Hruška), 44. Hlavačka (Sloboda). Rozhodčí: Jonák - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2900. Třetiny: 0:2, 0:1, 3:1.

Pavel Hynek (Znojmo): „Zápas jsme zdramatizovali, ale naše zlepšení přišlo pozdě.“ Jiří Kalous (Slavia): „Nakonec jsme to ustáli, především zkušení borci dokázali ten závěr dohrát.“

K. Vary - Plzeň 4:0

Branky a nahrávky: 3. Pech (Řezníček), 15. Němec (Kraft), 15. Melenovský (Kristek), 45. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Mikula -Chytil, Bryška. Vyloučení: 12:11, navíc Matějovský 5 min. a do konce, Divíšek (oba Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4680 (vyprodáno). Třetiny: 3:0, 0:0, 1:0.

Václav Baďouček (KV): „Dali jsme dva góly během dvaceti vteřin, což byl zlomový moment. Musím také pochválit Mensatora.“ Jiří Kučera (Plzeň): „Vary vyhrály zaslouženě. Druhá věc je, že nám to tam nepadá.“

Kladno - Ústí 1:5

Branky a nahrávky: 45. Patera (Hájek) - 6. T. Martinec (J. Evan), 11. Janků (Pazourek), 16. Klimt (T. Martinec), 38. T. Martinec (Janků), 44. Pazourek (Antoš). Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2965.

Třetiny: 0:3, 0:1, 1:1.

Zdeněk Müller (Kladno): „O osudu zápasu rozhodly naše školácké chyby. Jsem přesvědčen, že hráči zápas nepodcenili.“ Vladimír Evan (Ústí): „Jsme velice šťastní, že jsme vyhráli.“

Třinec - Zlín 8:2

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Malec), 5. Martynek (D. Květoň), 17. Štefanka (Pácal), 34. Peterek (Sekeráš), 40. Peterek (Pácal), 43. Martynek (Seman), 50. Tomas (Pácal), 60. Štefanka (Peterek) - 24. Mokrejš (Vosátko), 37. Vosátko (Leška). Rozhodčí: Minář - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3136. Třetiny: 3:0, 2:2, 3:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Konečně se nám podařilo vyhrát. Za střídáním Čechmánka byly zdravotní problémy.“ Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Začali jsme katastrofálně.“

Litvínov - Pardubice 1:2 sn

(čtvrteční předehrávka)

Branky a nahrávka: 16. Hranáč (Benda) -45. Snopek, rozh. náj. Pivko. Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 2895. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0.

Jaroslav Hübl (Litvínov): „Odvedli jsme dobrou práci, ale zápas pro nás skončil nešťastně.“ Pavel Rohlík (Pardubice): „První třetinu jsme byli zadření.“

Události kola

*Nedvěd dostal pokutu.

Sparťanský bek Jaroslav Nedvěd dostal od svého klubu pokutu za extempore před týdnem v Liberci.

*Kladno v krizi. Patera a spol. klesli na poslední místo tabulky, Kladno prohrálo posledních pět zápasů.

Hvězdy kola

1. Jan Peterek (Třinec) – Třinecký kapitán zničil Zlín, kterému nasázel tři góly a na další přihrál.

2. Tomáš Martinec (Ústí) – Třemi body přispěl k výhře nováčka na ledě Kladna.

3. Lukáš Mensator (KV) – Bezchybný výkon = čisté konto.

14. HC Geus Okna Kladno 6 0 1 1 4 13:26 3

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.