Slovan Liberec 2:1 Viktoria Žižkov

Branky: 57. a 90.+1 Blažek - 50. Naumov. Rozhodčí: Kovařík - Wilczek, Jiřík. ŽK: Liška, Dejmek - Straka, Procházka, Xavier. Diváci: 4260. Poločas: 0:0.

Liberec: Zlámal - Janů, Košťál, Dejmek, Vulin - Dočkal, Holeňák, Papoušek, Liška (52. Blažek) - Nezmar (71. Smetana), Kerič (90+2. Gebre Selassie).

Žižkov: Bartalský - Palát, Hruška, Besta, Pilař - Stracený (46. Xavier), Sabou, Procházka, Koukal (59. Kalod) - Straka (82. Vaculík), Naumov.

Na samou hranu sestupu se ponořili fotbalisté Viktorie Žižkov. Podlehli totiž Liberci 1:2, i když od padesáté minuty vedli díky gólu Naumova. Jenže pak se na hřišti zjevil střídající útočník Blažek, který dvěma góly otočil pohledný zápas. Liberec se tak díky prohře Olomouce v Příbrami pasoval na favorita v boji o pohárové příčky, když se bodově dotáhl na Spartu a před Olomoucí má čtyřbodový náskok. Žižkov zase ztrácí na záchranu šest bodů.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Ladislav Škorpil (Liberec): „Týmově se dá zvládnout hodně, ale občas rozhoduje individuální výkon. Blažkova chladnokrevnost se probudila v pravý čas.“

Boris Kočí (Žižkov): „Bylo to dramatické utkání s pro nás dost nešťastným koncem. Liberec svou kvalitou nakonec dokázal utkání otočit ve svůj prospěch.“