15. prosince 2017 13:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rozner z SPD povede sněmovní komisi dohlížející na Národní bezpečností úřad

Poslanec a člen předsednictva SPD Miloslav Rozner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec a člen předsednictva SPD Miloslav Rozner. | foto: ČTK

PRAHA Sněmovní komise schválila nominaci Miloslava Roznera (SPD) do čela komise dohlížející na činnost Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ). Rozner získal 134 hlasů. Komise se o jeho nominaci přesto nějakou dobu přela.

„Pan Rozner je slušný člověk a všichni jsme přesvědčeni, že nemá žádná negativa ve své minulosti, a jsme přesvědčeni, že pokud byl zvolen v demokratických volbách, povede tuto instituci řádně a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,” řekl podle serveru Novinky.cz na Roznerovu obranu jeho spolustraník, Radim Fiala.

Ne všichni si však Roznera představovali v úřadu, který zodpovídá za oblast ochrany tajných informací a bezpečnostní způsobilosti. „Nevím nic o tom, že by byl nějakým odborníkem v oblasti Národního bezpečnostního úřadu nebo národní bezpečnosti,“ argumentoval Ondřej Veselý (ČSSD). „Vím, že je to odborník pro kulturu, takto i vystupoval v televizi, opakovaně se ke kultuře za SPD vyjadřoval,” dodal s tím, že Roznera žádá, aby svou nominaci ještě zvážil.

K ještě předvolební debatě o kultuře se vyjádřil i šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. „Jestliže získal vaši nominaci, předpokládám, že víte, co děláte, protože on se do té problematiky velice dobře zabrousí,” komentoval Bartošek s narážkou na Roznerův výrok o „vybrušování“ a „zabrušování“ z debaty, který je populární zejména na sociálních sítích.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz