15. května 2018 9:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrtelná nehoda v Praze a bezdůvodně zapnuté majáky. Záchranka řidiče okamžitě propustila

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Fotografie z tragické nehody. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie z tragické nehody. | foto: tydenikpolicie.cz

PRAHA Řidič pražské záchranky, který na konci dubna při tragické dopravní nehodě ve služebním voze srazil na silnici chodkyni, jež zraněním v nemocnici podlehla, byl propuštěn. Za hrubé porušení pracovní kázně, jak zjistil server Lidovky.cz. Případem se dále zabývá policie.

„S řidičem Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy jsme za hrubé porušení pracovní kázně okamžitě ukončili pracovní poměr. Dále je případ v šetření policie České republiky, se kterou plně spolupracujeme a které jsme již předali materiály potřebné k řešení případu,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí  mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

K nehodě došlo krátce v neděli 29. května po 21. hodině v pražské ulici Novovysočanská. Řidič pražské zdravotnické záchranné služby ve služebním voze srazil na silnici chodkyni, která byla poté v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Jednačtyřicetiletá žena ovšem svým zraněním podlehla. Řidič pražské záchranné služby jel přitom se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením.

„Na místě zasahovaly záchranářská a lékařská posádka i inspektor. Zdravotníci ženu napojili na monitor, zajistili dýchací cesty, dva žilní vstupy a za kontinuální resuscitace převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. I přes veškerou poskytnutou péči žena zraněním podlehla,“ popsala události v tiskové zprávě záchranná služba hlavního města.

Pohotovostní režim

Vozidlo, které k pracovním účelům využívá i ředitel pražské záchranky Petr Kolouch, bylo v takzvaném pohotovostním režimu. V takovém případě jde o situaci, kdy je řidič i mimo službu připraven s plně vybaveným vozem vyrazit na výzvu zdravotnického operačního střediska za lékařem v pohotovosti. V případě zmiňovaného večera šlo o ředitele Koloucha.

Fotografie z tragické nehody.
Fotografie z tragické nehody.

„Ve dvoučlenné posádce jsou řidič a lékař připraveni zamířit jako posila k mimořádné události, hromadnému neštěstí nebo jiné závažné události. Nehodě žádná taková výzva nepředcházela, ve voze jel pouze řidič,“ stálo na webových stránkách záchranky. Jak uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová, ředitel Kolouch v době nehody ve vozidle neseděl.

Okolnosti nehody nyní vyšetřuje policie. „Vůz je vybaven kamerovým zařízením a ZZS HMP(zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy - pozn. red.) je připravena poskytnout záznam nehody vyšetřovatelům. Z dosavadního interního šetření vyplývá, že vozidlo jelo v době nehody se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením. Vzhledem k tomu, že řidič nemířil k žádné události nahlášené zdravotnickým operačním střediskem, porušil vnitřní předpisy ZZS HMP, která po došetření všech okolností vyvodí patřičné pracovně-právní důsledky,“ uvedla mluvčí záchranné služby.

  • 4Diskuse
Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky