Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sníh, vítr a déšť komplikovaly dopravu v některých krajích

Česko

  7:45aktualizováno  16:19
PRAHA - Ředitelství silnic a dálnic ve čtvrtek ráno varoval před nepříznivými podmínkami na vozovkách. Sněžení nebo srážky deště se sněhem od noci komplikovaly sjízdnost silnic v Plzeňském kraji. V Jihočeském a Středočeském kraji byly cesty sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Zlínsku dopravní situaci komplikoval silný vítr a déšť.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Petr Lemberk, MAFRA

Sněžení nebo srážky deště se sněhem od noci komplikovaly sjízdnost silnic v Plzeňském kraji. V Kdyni a Brnířově na Domažlicku byly silnice první třídy v délce asi 3,5 kilometru nesjízdná pro těžká vozidla, uvedlo ve čtvrtek ráno Ředitelství silnic a dálnic.

Sněžení zasáhlo celý kraj, například na Klatovsku a na Šumavě byli silničáři v terénu zhruba od 2:00. Většina silnic v kraji, včetně dálnice D5, byla ale holá nebo se zbytky posoleného rozježděného sněhu. Na 127. kilometru dálnice ve směru z Rozvadova na Prahu havarovalo nákladní auto a na dálnici byl neprůjezdný jeden pruh.

Teploty v regionu se pohybovaly mezi minus jedním a plus jedním stupněm Celsia.

Na jihu Čech sněžilo, silnice byly sjízdné se zvýšenou opatrností


Dopravu v Jihočeském kraji ve čtvrtek na mnoha místech komplikovalo sněžení. Na vozovkách často ležela vrstva čerstvého nebo rozbředlého sněhu. Silnice byly sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z dat dispečinku správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

Sněžit začalo na většině místech v noci na čtvrtek. Teploty v kraji se po ránu pohybovaly kolem nuly. Podle předpovědi meteorologů bude ve čtvrtek zataženo, občas může sněžit a v nižších polohách lze očekávat srážky smíšené s deštěm.

Středočeské silnice mohou namrzat


Silnice ve Středočeském kraji byly ve čtvrtek sjízdné se zvýšenou opatrností. V kraji místy pršelo nebo padal déšť se sněhem, někde snižovala viditelnost mlha. 

Rozbředlá vrstva sněhu byla hlášena z dálnice D5, většinou se tento problém ale týkal spíše silnic nižších tříd. Horší situace byla v jižní a západní části regionu.

Na většině území kraje bylo ve čtvrtek ráno zataženo, teploty se pohybovaly od minus dvou do plus pěti stupňů Celsia. Na řadě míst foukal slabý vítr.

Dopravu na Zlínsku komplikuje silný vítr a déšť


Dopravu ve Zlínském kraji ve čtvrtek ráno komplikoval silný, místy až nárazový vítr. Dohlednost na silnicích byla navíc snížená kvůli dešti. 

V kraji bylo polojasno až zataženo, teplota se ráno pohybovala od plus jednoho do plus osmi stupňů Celsia. Odpolední maxima by se podle meteorologů měly pohybovat kolem sedmi stupňů. 

V Karlovarském kraji sněžilo, na silnicích je rozbředlý sníh


Silnice v Karlovarském kraji pokryl v noci na čtvrtek mokrý sníh. Postupně odtává, ale řidiči by se měli připravit na jízdu v rozbředlém sněhu. Na horách mohou silnice i namrzat, upozorňují řidiče silničáři.

Přestože hlavní tahy jsou chemicky ošetřené, kvůli sněžení na silnicích rozbředlý sníh zůstával. Vyjeté koleje byly nejen na silnicích nižších tříd, ale místy i na dálnici D6.

V kraji se v noci na čtvrtek ochladilo a teplota ráno byla okolo nuly nebo lehce pod bodem mrazu. Meteorologové vydali varování před vznikem ledovky, které platilo do 9:00.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!