26. září 2017 16:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy čtrnáctileté dívky. Hrozí mu výjimečný trest

Děčínský soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy čtrnáctileté dívky a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děčínský soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy čtrnáctileté dívky a... | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

DĚČÍN Děčínský okresní soud v úterý poslal do vazby muže obviněného z vraždy čtrnáctileté dívky a pokusu o vraždu její šestnáctileté kamarádky, řekl státní zástupce Lukáš Otipka. Pětatřicetiletému muži hrozí výjimečný trest.

Jednání o vazbě trvalo přes tři hodiny. „Vazba byla navrhovaná jako vazba útěková a jako vazba předstižná, soud mému návrhu vyhověl a z těchto důvodů vzal obviněného do vazby. Pan obviněný vypovídal k věci poměrně obsáhle,“ uvedl Otipka. K vazbě předstižné se přistupuje v případě, že by mohl dotyčný opakovat trestnou činnost, z níž je obviněn.

Muž je stíhaný za vraždu spáchanou s rozmyslem. Policie ani státní zástupce nechtějí s ohledem na počátek vyšetřování a věk obětí uvádět další informace.

Děčínský soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy čtrnáctileté dívky a...
Muž. obviněný z vraždy čtrnáctileté dívky.

Obviněný podle svého advokáta Zdeňka Pánka činu lituje, vraždit prý nechtěl. „Projevil se dnes tak, že nechtěl někoho zavraždit, ani svým jednáním nepředpokládal, že by mohl někoho zbavit života,“ řekl Pánek. Motiv, proč se tragédie stala, je nejasný, podle Pánka ale obviněný potvrdil, že nešlo o sexuální motiv.

Tragédie se odehrála v noci na neděli v Doubici, malé obci v Českém Švýcarsku. Obviněný muž tam několik posledních let žil. Mladší z dívek zemřela, starší s vážným zraněním odvezla záchranná služba do nemocnice. Pětatřicetiletý muž, který dříve pracoval jako regionální novinář, se podle svých známých nedávno rozešel s přítelkyní a chtěl se z vesnice se stovkou obyvatel odstěhovat. Starší z dívek podle Pánka znal déle, mladší z nich jen několik dnů.

Podle právní kvalifikace případu hrozí muži 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

ČTK
R. Gattringer Utratit! 19:38 26.9.2017
V. Čistý Jasný muslim. 16:43 26.9.2017
A. Müller Nebo Zid. 19:08 26.9.2017

Najdete na Lidovky.cz