Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Soud v Brně o rok prodloužil lobbistovi Janouškovi přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů

Česko

  9:34aktualizováno  11:26
BRNO - Krajský soud v Brně o rok prodloužil lobbistovi Romanu Janouškovi přerušení výkonu trestu. Uvedla to v úterý Česká televize. „Stále nemám potvrzeno, že panu Janouškovi bylo usnesení doručeno. Z toho důvodu bližší informace nemohu sdělit,“ řekla v úterý mluvčí mluvčí soudu Klára Belkovová. Janoušek si má odpykávat 4,5 roku za to, že srazil svým vozem ženu a od nehody ujel.

Lobbista Roman Janoušek (vpravo) a jeho advokát ještě před rozsudkem. Soud poslal Janouška na 4,5 roku do vězení. foto: MAFRA - Dan Materna

Janoušek u soudu požádal o další prodloužení přerušení výkonu trestu odnětí svobody v březnu, řekla v pondělí Belkovová. Dodala, že krajský soud o žádosti rozhodl 15. dubna. Výsledek ale dosud podle mluvčí soud nemohl sdělit, protože neměl potvrzené, že usnesení bylo doručeno všem účastníkům řízení. To podle mluvčí platí i dnes.

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení, zatím v něm byl zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl opakovaně přerušený ze zdravotních důvodů, naposledy na dva roky v polovině května 2018. Janoušek si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu.

Janoušek u pražského městského soudu už dříve podal žádost o nové projednání případu. Soud ji zamítl, Ústavní soud ale loni nařídil, aby se soud lépe vypořádal s Janouškovými argumenty. Městský soud v Praze bude rozhodovat o Janouškově žádosti na obnovu trestního řízení 20. května.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!