29. května 2019 15:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud v Brně vydal do Německa řidiče kamionu. Bude se zpovídat z pokusu o vraždu

Soud (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BRNO Krajský soud v Brně ve středu vydal do Německa řidiče kamionu Jaroslava Novotného, který počátkem roku v Německu nebezpečně předjížděl a ohrozil autobus. Rozhodnutí potvrdili i pracovníci soudu. Upozornil na něj server iDNES.

Muž se bude v Německu zpovídat z pokusu o vraždu. Jeho manévr, za který skončil v březnu ve vazbě, zachytila palubní kamera z kabiny předjížděného nákladního vozu.

Podleserveru soudce Martin Vrbík uvedl, že soud neměl jinou možnost a měl povinnost vyhovět evropskému zatýkacímu rozkazu. Řidič řekl, že je mu to líto a nechtěl nikomu ublížit.

Případ se stal letos v lednu na silnici B12 v Bavorku v německo-českém pohraničí. Dvaapadesátiletý řidič tehdy předjížděl ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dva pruhy opět svedený do jednoho pruhu. Předjíždějící kamion se v hustém provozu těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly, kterými byl autobus a kolona osobních aut. Německá média informovala o tom, že by kolize měla katastrofální následky. Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics už po zveřejnění záběrů dostal výpověď z práce.

ČTK