9. února 2017 11:14, aktualizováno  11:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kauza radikální islámské knihy pokračuje. Soud zrušil osvobozující verdikt nad Sáňkou

Bývalý předseda muslimské obce Vladimír Sáňka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý předseda muslimské obce Vladimír Sáňka | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Pražský městský soud v neveřejném jednání zrušil osvobozující verdikt nad bývalým předsedou pražské muslimské obce Vladimírem Sáňkou. Kauzu šíření radikální islámské knihy musí znovu projednat Obvodní soud pro Prahu 1. Ve čtvrtek řekla mluvčí soudu Markéta Puci.

Případ se týká vydání knihy od Bilala Philipse s názvem Základy tauhídu - Islámský koncept boha. Její autor nesmí do některých západních zemí, kniha je v některých státech také zakázána.

Sáňka byl obžaloby zproštěn loni v září se zdůvodněním, že kniha propaguje ideologii, za což nelze trestně stíhat. Kauza vypukla po razii v pražských muslimských centrech v roce 2014. Sáňka byl obviněn ze zločinu založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Toho se podle policie dopustil tím, že zajistil překlad, vydání a distribuci knihy. Sáňka celou dobu vinu odmítá, obvinění považuje za vymyšlené.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz