13. září 2009 20:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soukup hrozí Olze Zubové: Už ti nedám ani korunu

Jaromír Soukup | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Soukup | foto: ČTK

PRAHA Bývalá poslankyně zelených Olga Zubová se zřejmě bude muset obejít bez milionů svého mecenáše Jaromíra Soukupa. Ten je totiž podle serveru Týden.cz značně rozladěn ze způsobů, jak si pětka pražské kandidátky ČSSD a šéfka Demokratické strany zelených (DSZ) Zubová počíná.

Podle Soukupa jde Zubové a lidem z DSZ o funkce, nikoliv o stranickou práci. Pokud budou pokračovat jako dosud, mají prý s jeho miliony utrum. "Do té doby, než to bude mít smysl, nemohou s dalším sponzoringem počítat," řekl LN Soukup.

To by byla pro DSZ i pražskou ČSSD rána. I proto, že se termín voleb minimálně o měsíc posouvá. Do kampaně Zubové Soukup podle svých slov vložil pět milionů, mediální odborníci ale odhadují, že to bylo podstatně více. Strana podle něj nyní přichází o další tři milióny.

Část členské základny DSZ prý už řešila vliv na ministerstvech
"Část členské základny zapomněla, že v první fázi musí pracovat na straně, na její členské základně, na programu a ne na tom, aby se měli lépe," řekl LN Soukup s tím, že někteří členové DSZ měli už nyní povolební personální požadavky. "Dejme tomu šlo o nějaký vliv na ministerstvech, o místa ve státní správě," tvrdí Soukup. Za nedostatek aktivity kritizuje i samu Zubovou. "Očekával jsem od ní určitou aktivitu. Zatím ji nevidím," sdělil Týdnu.

Sama Zubová včera na výroky svého mecenáše Soukupa nereagovala, když nebrala telefon. Dovolat se nedalo ani Antonínu Kubošovi, který je na stránkách DSZ doposud uveden jako tajemník strany a jediný, kdo má kontakt na mobilní telefon.

Překvapený Hulinský
Možností, že by Soukup přestal pro příště sponzorovat Zubovou i celou DSZ, která se má stát zelenou platformou jeho strany, byl překvapen i šéf pražské ČSSD Petr Hulinský. Ten vzal Zubovou na páté místo kandidátky na úkor bývalého bachaře a někdejšího šéfa poslanců Petra Ibla.

"Pan Soukup nedává peníze ČSSD, ale na kampaň pro DSZ. Olga Zubová není členkou ČSSD, to si mezi sebou musí vyřešit oni sami v DSZ," uvedl Hulinský. Dodal, že se Zubová, která se podílela na svržení vlády Mirka Topolánka, "zúčastňuje mítinků, které jsou, diskutuje s občany" a on s ní žádný problém nemá. "Hovoříme naprosto jednou řečí," řekl Hulinský. Kandidátku prý už měnit nebudou.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!