2. srpna 2019 20:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Srážku cisterny a dvou osobních aut na Kutnohorsku nepřežili 2 dospělí a dítě, příčinu nehody policie šetří

Srážku cisterny a dvou osobních aut na Kutnohorsku nepřežili 3 lidé, další dva... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srážku cisterny a dvou osobních aut na Kutnohorsku nepřežili 3 lidé, další dva... | foto: ČTK

Kutná Hora U Drobovic na Kutnohorsku se v pátek v poledne srazila cisterna a dvě osobní auta. Tři lidé při nehodě zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Příčinu nehody policie šetří.Řekla to policejní mluvčí Vendulka Marečková. Kvůli odklízení následků bude místo nehody na silnici 1/38 uzavřené do pozdních nočních hodin.

V jednom z osobních vozů zemřeli dva dospělí (řidič ročník 1983 a spolujezdkyně ročník 1986) a jedno dítě. „Jednalo se o rodinu,“ uvedla Marečková. Autem jelo ještě druhé dítě, které utrpělo těžká zranění, a bylo sanitkou převezeno do nemocnice.

Těžká zranění utrpěl také řidič cisterny. Čtyřčlenná posádka druhého osobního vozu byla jednorázově ošetřena v nemocnici.

Příčina tragické nehody zatím není známa. „Okolnosti a míra zavinění této tragické dopravní nehody je v šetření skupiny dopravních nehod a kriminální služby,“ sdělila Marečková.

Naposledy si vyšší počet obětí vyžádala v Česku nehoda ze 17. července, kdy se na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku srazilo auto s vlakem. Nepřežili to čtyři lidé - dva dospělí a dvě děti, kteří cestovali v autě. O šest dní dříve zahynuli tři lidé při srážce dvou dodávek a dvou osobních aut mezi Dubem nad Moravou a Charváty na Olomoucku. Další dva lidé byli těžce zraněni a tři lehce až středně těžce.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.