8. srpna 2019 8:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Noční nehody na jihu Moravy si vyžádaly dva lidské životy

Vozidlo záchranné služby (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vozidlo záchranné služby (ilustrační foto). | foto: ČTK

Brno Dva lidé zemřeli při dvou dopravních nehodách, které se staly na jihomoravských silnicích v noci na čtvrtek, informoval o tom mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. První tragická nehoda se stala půl hodiny před půlnocí na 183. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno, druhá čtvrt hodiny před půlnocí nedaleko Komořan na Vyškovsku.

Na D1 zemřel devětačtyřicetiletý řidič dodávky. „Čelně narazil do zadní části návěsu kamionu. Řidič dodávky byl v kabině zaklíněný a lékař záchranné služby oznámil jeho úmrtí,“ uvedl Mikoška. Mluvčí policistů Bohuslav Malášek ČTK řekl, že se řidič dodávky pravděpodobně dostatečně nevěnoval řízení.

Hasiči řidičovo tělo z auta vyprostili a pomohli s úklidem silnice. Dálnice byla ve směru na Brno uzavřená a policisté odkláněli provoz. Auta se na dálnici vrátila znovu ve čtvrtek po třetí hodině ráno.

Druhá tragická nehoda se stala na Vyškovsku. Na vedlejší silnici vedoucí z Rousínova do Komořan řidič osobního auta nevjel pod železniční viadukt a narazil do vysokého náspu. Podle dosavadních zjištění policistů sedmadvacetiletý řidič nezvládl na mokrém povrchu řízení a vrazil do části železničního mostu.

„Hasiči z vozu vyprostili řidiče, který však svým zraněním na místě podlehl. Zásah hasičů trval do čtvrteční jedné hodiny ranní,“ uvedl Mikoška.

ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz