18. srpna 2019 19:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Státní zástupce chce přísnější trest pro útočníka na Kvitovou

Obžalovaný Radim Žondra na cestě k soudu v případu napadení Petry Kvitové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obžalovaný Radim Žondra na cestě k soudu v případu napadení Petry Kvitové. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Případem napadení tenistky Petry Kvitové se bude zabývat vrchní soud v Olomouci. Uvedla to v neděli Česká televize, podle které se proti nepravomocnému rozsudku prvoinstančního soudu odvolal žalobce i nepravomocně odsouzený. Žalobce chce pro údajného útočníka Radima Žondru přísnější trest, uvedla ČT. Žondra dostal trest osm let vězení, státní zástupce chce podle ČT až dvanáctiletý trest.

Žondru uznal krajský soud v Brně letos v březnu vinným z napadení známé tenistky a za těžké ublížení na zdraví a porušení domovní svobody ho potrestal osmi lety vězení. Žondra vinu popíral. Hrozilo mu od tří do deseti let vězení. Obžaloba se neúspěšně snažila dosáhnout odsouzení za vydírání, pak by mohl trest činit až 12 let. Čin však prvoinstanční soudní senát překvalifikoval.

Podle žalobce se Žondra v prosinci 2016 dostal do prostějovského bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle. Napadl ji a vážně pořezal na ruce. Odešel, když mu nabídla 10 000 korun, které si vzal. Žondra tvrdí, že v tu dobu byl na stavbě v Napajedlích na Zlínsku. Státní zástupce Ivan Hrazdíra navrhoval dvanáctiletý trest i v závěrečné řeči před brněnským soudem.

ČTK