19. června 2017 19:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tři muži přepadli na Slovensku poštovní vůz. Našli je v Česku, v lese je hledá vrtulník a 120 policistů

Policejní vrtulník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní vrtulník - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

ZLÍN Tři muži neznámé totožnosti přepadli v pondělí ráno na Slovensku zřejmě poštovní vůz a ukradli 34 tisíc eur, tedy asi 890 tisíc korun. Policie na ně narazila u Slavičína na Zlínsku, muži ale utekli do lesa. Muži by mohli být ozbrojení. Nyní je v rojnicích hledá 120 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje, jejich počet se možná ještě zvýší, řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Do pátrání se zapojili i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy. Do dnešních 22:00 však podezřelé nenašli. Policisté budou po mužích pátrat i v noci, v činnosti bude také vrtulník, řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle informací slovenské policie přepadli lupiči poštovní vůz ve vesnici HornéSrnie, jež leží zhruba pět kilometrů od hranic s Českou republikou.

Policie muže hledá v okolí obce Rokytnice. „Dopoledne došlo ke kontaktu s policistou, muži však nereagovali na výzvu ani na varovný výstřel a utekli do lesa,“ uvedla Kozumplíková.

„Pátráme po třech mužích v tmavé oblečení, s vakem či batohem, jeden z nich je ve věku kolem 50 let. Pátráme také po motocyklu a čtyřkolce, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice,“ řekla Kozumplíková.

Muži by podle policie měli být v lese. Varovala proto starosty okolních obcí. „Varovali jsme lidi, ať neopouštějí zabydlené části obce a nechodí do lesa nebo na pole,“ řekl starosta Rokytnice Antonín Goňa. Zprávu vyhlásil obecním rozhlasem. „To víte, že lidé, jak viděli policejní auta, tak hned volali na úřad,“ uvedl starosta. Obec má asi 590 obyvatel.

Policisté podle Kozumplíkové hledají v lese na kraji obce. „Cesta tudy vede ještě do další obce, proto projíždějící auta kontrolujeme. Nabízíme také lidem doprovod do jejich domovů,“ uvedla Kozumplíková. Večer policisté požádali o posily, na místo by mělo dorazit asi 50 dalších policistů. Část jich podle Kozumplíkové nahradí policisty, kteří jsou na místě od dopoledne.

Slovenská policejní mluvčí Elena Antalová vpodvečer bližší informace ohledně pachatelů či loupeže nesdělila s odůvodněním, že policie pátrá po podezřelých, kterým za loupež hrozí až 15 let vězení.

Portál čas.sk psal o čtyř maskovaných lupičích, kteří přepadli posádku poštovního vozu, jenž do vesnice s 2800 obyvateli přivezl peníze na výplatu důchodů. Pachatelé pak prý ujeli na čtyřkolkách. Podle portálu v kontejnerech s hotovostí bylo i zařízení na znehodnocení bankovek barvou.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz