Neděle 16. února 2020svátek má Ljuba 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Třicet kilometrů sypal zfetovaný řidič krabicové víno po D1. Dostal rok a půl vězení

Po nehodě pokračoval v jízdě a ohrožoval okolní auta. Po 31 kilometrech... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po nehodě pokračoval v jízdě a ohrožoval okolní auta. Po 31 kilometrech... | foto: Týdeník Policie

BRNO/PRAHA Poškozené značky, rozsypané palety s krabicovým vínem a na dvě hodiny uzavřený jízdní pruh na nejvytíženější tuzemské dopravní tepně. Takovou spoušť za sebou zanechal počátkem loňského července zdrogovaný řidič kamionu na dálnici D1. S poničeným návěsem, z nějž trousil zboží, a ohrožoval tak ostatní šoféry, ujel přes 30 kilometrů. Soud jej za to poslal na rok a půl za mříže.

Incident se odehrál na 142. kilometru D1 ve směru na Prahu nedaleko Velkého Meziříčí. Nákladní vůz směřující z Maďarska v jednu chvíli sjel z dálnice, poškodil dopravní značení s odvodňovacím žlabem a prorazil si boční stěnu návěsu, z něhož se začal sypat náklad.

Devětačtyřicetiletý Pavel Suk si však ničeho nevšiml. Po havárii pokračoval v jízdě a se značně poškozeným návěsem, z něhož místy stále trousil víno, ohrožoval okolní automobily. O téměř 31 kilometrů dále jej zastavila až policejní hlídka, která jej zároveň podrobila testu na drogy. „Měl pozitivní výsledek na látku obsahující amfetamin a metamfetamin,” informovala tehdy Dana Čírtková, mluvčí jihlavské policie.

Řidič: Drogy? Z občerstvení

Případem se nejdříve zabýval Okresní soud ve Ždáru nad Sázavou, jenž dvanáckrát trestaného řidiče, který byl tou dobou v podmínce, potrestal dalším podmíněným trestem na 18 měsíců. Zároveň mu na šest let zakázal řízení.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let.  Při...
Zfetovaný řidič kamionu vysypal na D1 krabicové víno a ujel dalších 31 km

S rozsudkem ovšem ani jedna strana nesouhlasila. Státnímu zástupci přišel trest nízký, odsouzenému naopak příliš přísný. Oba se tak proti němu odvolali. Řidič kamionu svou vinu popíral. Drogy se prý do jeho těla mohly dostat ze zakoupeného občerstvení.

Odvolací soud v Brně původní rozhodnutí zrušil. Podmíněný trest změnil na nepodmíněný a šoféra poslal rovnou do vězení. „Podle odvolacího soudu předpoklady podmíněného odkladu nejsou v projednávaném případě splněny, a to jak vzhledem k osobě pachatele, tak rovněž i vzhledem k okolnostem případu,” uvedl předseda senátu Aleš Flídr v odůvodnění, které má server Lidovky.cz k dispozici.

„Dosavadní život obžalovaného a okolnosti případu, kdy se obžalovaný dopustil trestné činnosti na frekventované dálnici a vystavil tak přímému ohrožení životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu, tak neumožnují podmíněné odložení výkonu trestu,“ vysvětlil Flídr. Předchozí tresty podle jeho slov neměly na řidiče žádoucí účinek.

Při dopravní nehodě vznikla škoda v celkové výši 270 tisíc korun.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

VYZKOUŠEJTE S NÁMI: Prémiová kojenecká mléka a kaše Kendamil
VYZKOUŠEJTE S NÁMI: Prémiová kojenecká mléka a kaše Kendamil

Staňte se jednou z dvaceti testerek kojenecké výživy Kendamil. Ta se vyrábí z kvalitního plnotučného mléka a oblíbila si ji dokonce i britská královská rodina.