Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Učitelku odsoudili za soulož se žákem

Česko

  18:37
KLADNO - Kladenský okresní soud vyměřil podmíněný trest učitelce, která podle obžaloby na základní škole ve Vodárenské ulici v Kladně souložila s žákem. Státní zástupkyně původně trestní stíhání zastavila, objevilo se ale nové svědectví, na jehož základě se soud případem začal zabývat.

Škola. (Ilustrační foto) foto: shutterstock.com

Soud ženě minulý týden udělil za ohrožování mravní výchovy a pohlavní zneužívání podmíněný dvouletý trest s odkladem na čtyři roky a zákaz práce s dětmi.

Rozsudek podle soudkyně Jitky Hauptmanové není pravomocný.

Učitelka, údajně vdaná matka dvou dětí, se s žákem podle neoficiálních informací sblížila asi během předloňského květnového školního zájezdu a jejich vztah pokračoval i v novém školním roce.

Trestní oznámení pro podezření na nevhodný vztah mezi učitelem a žákem podala škola. Žalobkyně v minulosti uvedla, že při studování spisu shledala znaky ohrožení mravní výchovy mládeže, nepodařilo se však prokázat, že učitelka měla s žákem pohlavní styk.

Při rozhodnutí zastavit trestní stíhání údajně žalobkyně přihlédla k tomu, že obviněná zatím nebyla trestána, měla ze školy dobré hodnocení a již nepracuje ve školství.

"Původně se to zastavilo, ale mezi zúčastněnými došlo k události, kdy manžel obžalované napadl svědkyni a nějak jí ublížil," uvedla soudkyně.

Dalšího ze zúčastněných prý tento incident přiměl k výpovědi. "Šel se přihlásit jako svědek a uvedl to, co viděl. Na základě toho se zrušilo zastavující rozhodnutí a zahájilo se znovu trestní řízení," dodala soudkyně.

Autor:
Témata: Kladno

Grafton Recruitment Praha
Vývojový konstruktér přípravků

Grafton Recruitment Praha
Olomoucký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Mohlo by vás zajímat