Diskuse k článku: Udal šéfa strážníků, ten přišel o velení. U soudu se karta obrátila, recidivista za pomluvu zaplatí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 11.2. 2019 18:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
O. Tůma 11.2.2019 17:02

Kdykoli policista zabaví kameru nebo mobil s kamerou, je to proto, že chce zabránit vznik důkazů, které by zdokumentovaly nelegální chování takového policisty.

A to, že v tomto případě MP jednal pravděpodobně s kriminálníčky na tom nic nemění vůbec nic: příště může napadnout vám a zabránit vám v pořízení důkazů!

V některých státech USA proto policisté musí mít "bodycam" která nahrává vše, co policista dělá, aby se zabránilo právě policejní svévoli a brutalitě - ale samozřejmě se v praxi nahrávky kontroverzních zákroků "magicky ztrácí" či jsou "záhadně poškozeny".

O. Ondřej 11.2.2019 13:56

Stejskala také neznám, ale je to zpráva všem policistům a strážníkům. Nevidět, neslyšet, do ničeho se nemíchat, jinak budeš několik let popotahovaný a to ti za to nestojí.

S. Landa 11.2.2019 14:15

Anebo opačně, dělejte si drazí měšťáci co chcete a když si bude někdo chtít pořídit nahrávku, aby se mohl v budoucnu vůbec nějak hájit, zařízení mu odeberte a tvrďte, že se náramně bojíte kamer a mobilních telefonů...

O. Ondřej 11.2.2019 18:01

Ano, měšťáci si dělají co chtějí....

J. Rey 11.2.2019 11:00

A ti Linkovi, to jsou takový slušní lidé, sice již párkrát trestaní ale zcela jistě hodní.No a ten boxer v obličeji toho kluka? To byla určitě pomluva.Ne podmínku, ale měl by jít sedět natvrdo.Asi to bude jeden z těch nedotknutelných z hoch society.

M. Frank 11.2.2019 8:58

Všichni měšťáci v Praze vědí, co je Stejskal zač. Takový psychopat u policie nemá co dělat.

http://tn.nova.cz/clanek/sef-naridil-straznikum-vybirat-vic-pokut-za-hranou-hodnoti-politici.html

V. Církva 11.2.2019 11:08

Stejskala neznám, pořádek musí být i když dle Vašeho odkazu možná řeší Policie pitominy místo skutečných bitek, ale o to nejde:

Podstatné je že psychóat je ten Link. Parkoval kde nesměl, mlátí do jiných řidičů. To je evidentní psychopat a měl by mít zákaz řídit na 5 let a pak jen po psychotestech.

Takže jako občanovi je mi jasné kdo je tu psychopat První. Pokud je psyxhopat i policista, prostě na psychpata platí psychopat. Dodejte mi ale případ slušného člověka postiženého tím Stejskalem. Pokud ho nemáte je jasné na čí jsem straně.

S. Landa 11.2.2019 12:33

Psychopati jsou evidentně oba dva. Nicméně člen ozbrojené složky, který se snaží zabránit dokumentaci svého počínání odcizením záznamového zařízení, řka, že se jím cítí ohrožen, není dle mého člověkem na svém místě.

Pro zajímavost: http://dfens-cz.com/soud-se-stejskalem-rozhovor-s-druhou-stranou/

O. Tůma 11.2.2019 17:09

Znám osobně bezúhonného člověka, kterého při silniční kontrole protiprávně šikanoval městský strážník, vyhrožoval mu neoprávněně a neodůvodně zastřelením, a právě mu předtím protiprávně zakázal nahrávat jeho chování na mobil s tím, že se mobilem "cítí být ohrožen".

KAŽDÝ policista který zabrání nahrávání svého zákroku to dělá proti zákonu, v rozporu se stanoviskem odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra č. 35 podle kterého policisTA NESMÍ ZAKÁZAT NAHRÁVÁNÍ ZÁKROKU pokud danou soobu zároveň i nevykáže pryč z místa, a dopouští se tím zneužití pravomoci veřejného činitele protože chce zakrýt vlastní nezákonné jednání.

Koneckonců to byl ministr vnitra Bublan kdo prohlásil, že kdo nic špatného nedělá, nemá co skrývat - ale policisté potřebují skrývat své zákroky vůči občanům?

J. Kotala 11.2.2019 8:33

A teď vykopat dacana Šustera co věřil kriminálníkům. SZ podobně. V USA je to nemožné.

K. Novák 11.2.2019 10:59

V USA je něco nemožné?

O. Tůma 11.2.2019 17:11

Omyl! V USA by policista, který někomu znemožnil nahrávání svého zákroku v rozporu se zákonem, byl nejen přerazen na administrativu, ale vyhozen!

A v policejních autech a často i na těle policistů jsou kamery, které nepřetržitě dokumentují chování policisty aby se nemohli dopouštět zločinů!

Najdete na Lidovky.cz