Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události dne podle editora: Jágr s maskou, země zaslíbená a Zemanovi je to fuk

Česko

  20:00
Na hranicích Čechy milovaného Chorvatska vzniká nový stát. On tedy asi nevznikne, ale je hezké sledovat co se může dít ve 21. století. Ale mohlo by se dít cokoli a podle komentátora Petra Kamberského by to bylo našemu prezidentovi Zemanovi jedno. On totiž ví, co a jak má komentovat, aby to jeho příznivce zaujalo.

Kvůli facebooku Jágr nasadil i netradiční paruku. foto: Facebook Jaromíra Jágra

Vzniká nový stát. Ne to není legrace....nebo je? V civilizované Evropě ještě může vzniknout nový útvar. Alespoň si to myslí Čech Vít Jedlička, který buduje svůj Liberland na pomezí Chorvatska a Srbska na poloostrově vytvořeném Dunajem. Celá poněkud zábavná akce ale začala brát na vážnosti, když byl Jedlička zatčen policii. Otázkou je, jak vážně berou snahu o vznik země i sympatizanté tohoto nápadu, kterých je už několik set tisíc. O  „svobodné zemi“, informuje zpravodaj Lidových novin Cortés zde.

Improvizované velvyslanectví

Budeme mít jádro? A změní nás to?

Česká vláda slibuje další rozvoj jaderné energetiky v zemi a výstavbu nových reaktorů v Temelíně a Dukovanech. Plánuje i nové výběrové řízení na zakázku za stovky miliard korun. Jenže všichni mají v živé paměti loňský krach zrušeného temelínského tendru, během něhož už jeho účastníci investovali částky v řádu stovek milionů korun.

Nevím nakolik si lidé uvědomují, co vše by stavba znamenala. expert na podobné stavby mi kdysi popsal, jak by stavba do několika let změnila nejen region, ale téměř celou republiku. Stavba nových silnic, vyšší zaměstnanost, tlak na změnu ve školství, příjezd odborníků ze zahraničí atd. Chápu, že ekologové asi nyní nejásají, ale i toto je názor. Analýzu najdete zde

Falešné hluchoněmé chtěly podvést i lidovky.cz

Má manželka má má tu vlastnost, že nedokáže odolat žádné žádosti o almužnu, dar či příspěvek. Sama to ví a proto se žadatelům na ulici už radši zdaleka vyhýbá, protože v tváří tvář by boj o dvacetikorunu jasně prohrála. 

Na tuto lidskou strunu zřejmě hrála i dvojice Rumunek, která v Praze hrála hluchoněmé a žádala o příspěvek na pomoc pro neslyšící. Zkoušeli to i na redaktorku serveru lidovky.cz. Jak jsme ale zjistili, policie už je dopadla a obě cizinky se náhle rozmluvily. O případu můžete číst zde.

Zemanova výhoda? Je mu to jedno

Podle Petra Kamberského je Miloš Zeman vlastně úspěšný a šťastný člověk. Jen takový se totiž dokáže postavit všem s opačným názorem a myslet si své bez ohledu na kritiku. 

Miloš Zeman na dovolené

„Neutuchající útoky hlavy státu na Ferdinanda Peroutku, akademickou obec a obecně pravidla slušného chování už značnou část publika unavují či možná spíše znechucují. Je dobré si připomenout – v naprosté většině případů však Miloš Zeman přesně ví, co dělá: jde přímo za svým cílem, mluví přímo ke svým voličům a je mu buřt, co o něm napíší Lidové noviny,“ píše komentátor. Prý můžeme doufat v jediné. Že jednou už to přežene. Celý komentář najdete tady.

Jarda stokrát jinak

Jardu Jágra máme všichni rádi. Hraje dobře a ještě si ze sebe umí udělat legraci. To dokazuje jak v televizi, na tiskovkách, tak na svém facebooku. Jeho „rodina“ má už  540 tisíc členů a pořád se rozrůstá.  Co vše na něm ukazuje se podívejte v článku Jágrbook. Jak se kouzlo hokejové legendy přenáší z ledu i na sítě?

Na facebook Jágr přispívá skutečně z každého prostředí...
Jaromír Jágr tak, jak ho fanoušci neznají.

Ty budeš kovář, ty budeš notář

Školství je složité a jako fotbalu mu rozumí téměř každý Čech. Tolik na obranu ministra školství Marcela Chládka. Přesto se některé jeho názory zdají podivné. nebo ne podivné, ale odpovídající jeho politické příslušnosti. Školství by tak mělo vychovávat studenty, učně a pracovníky podle toho, které obory právě stát potřebuje. Něco jako svobodná vůle a možná i naivní snaha po někdy zvláštním oboru by měla být potlačována. O kritice jeho nedávného vystoupení  - Méně maturantů i všeobecného vzdělání, žádá Chládek, si můžete počíst zde.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!