Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Brně se srazily dvě tramvaje. Minimálně sedm lidí bylo zraněno, nehoda omezila dopravu

Srážka dvou tramvají v brněnské Křížově ulici, nehoda je se zraněním. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srážka dvou tramvají v brněnské Křížově ulici, nehoda je se zraněním. | foto: ČTK

Brno Při pondělní ranní srážce dvou tramvají v Brně v Křížové ulici se zranilo více než deset lidí. Dva zraněné záchranná služba ošetřila na místě, tři odvezla do nemocnice a další cestující vyhledali lékařskou pomoc sami. Odpoledne pak ještě vykolejila tramvaj v Životského ulici. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Dana Lipovská řekla, že nemocnice v této souvislosti ošetřila deset pacientů. Ulice byla dopoledne uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy.

Nehoda se stala v 8.25, kdy jedna z tramvají zezadu narazila do druhé. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik obnovil provoz linek krátce před 10 hodině. Podnik bude podle Seitla teprve zjišťovat, co přesně se stalo. Uvedl, že z vozů vyjmuli záznamová média, karty i kamery, i to by mohlo pomoci zjistit příčiny nehody. Mluvčí policie Chaloupka řekl, že klíčové budou i výpovědi obou řidičů.

Nehoda dvou tramvají v brněnské Křížové ulici.
Nehoda dvou tramvají v brněnské Křížové ulici.

Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková uvedla, že záchranáři na místě ošetřili dva lidi, další tři převezli do nemocnice. Mladá žena a muž středního věku utrpěli podle mluvčí lehká poranění, jeden z řidičů tramvaje středně těžké.

Poblíž místa nehody je nemocnice u sv. Anny a také Milosrdných bratří. Mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny Dana Lipovská řekla, že v souvislosti s nehodou v Křížové ulici ošetřili deset pacientů. „Jednalo se o lehká poranění typu oděrky a pohmožděniny. Je možné, že číslo není konečné,“ uvedla mluvčí. Ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Pavel Piler řekl, že zhruba do 11.30 v souvislosti s nehodou neošetřovali nikoho. Policie má podle mluvčího Davida Chaloupky potvrzených sedm zraněných.

Omezeny byly linky městské hromadné dopravy, zdržení bylo asi 30 minut. Omezení se dotklo tramvajových linek 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84.

V Brně po pondělní ranní nehodě dvou tramvají, při které se zranilo více než deset lidí, vykolejila ještě odpoledne tramvaj v Životského ulici. Tato havárie se obešla bez zranění i bez větších škod. Řekl to provozní ředitel dopravního podniku Jan Seitl. Nehoda se stala kolem 13:00. 

„Vykolejil přední podvozek tramvajové linky číslo 12, je to bez zranění a bez očividných velkých škod,“ uvedl ředitel.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?