15. května 2018 10:49, aktualizováno  12:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V centru Prahy srazila tramvaj dva lidi, oba zemřeli. Není jasné, zda přecházeli na červenou

Pražská tramvaj (ilustrační fotografie) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská tramvaj (ilustrační fotografie) | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Na náměstí I. P. Pavlova v centru Prahy srazila v úterý po 10:00 tramvaj dva chodce. Záchranná služba je resuscitovala po zástavě srdce, oba však svým zraněním podlehli. Doprava se v místě nehody po více než dvou hodinách opět rozjela.

Záchranáři obě oběti srážky resuscitovali 45 minut, oběma mužům ve věku kolem 60 let zajistili dýchací cesty, napojili je na monitor a provedli všechny život zachraňující úkony. „Bohužel se přes veškerou jejich snahu ani jednoho muže zachránit nepodařilo,“ uvedla pražská záchranná služba na Twitteru.

15.května 2018 v 11:14, příspěvek archivován: 15.května 2018 v 11:17

U DN na I.P. Pavlova záchranáři téměř 45 min resuscitovali, u obou M ve věku cca 60 let zajistili dýchací cesty, napojili na monitor, provedli veškeré život zachraňující úkony, bohužel se přes veškerou jejich snahu ani jednoho muže zachránit nepodařilo. Všem děkujeme za nasazení!

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana byl jeden člověk zaklíněn pod tramvají. Policie okolnosti nehody prošetřuje, k dispozici má i záznam z kamer. Oba chodci podle Hulana přecházeli po přechodu pro chodce, není ovšem známo, zda šli na červenou, nebo na zelenou.

Tramvaje od metra na I.P.Pavlova směrem ke Karlovu náměstí nejezdily téměř dvě a půl hodiny, linky 6, 16 a 22 jezdily odklonem, teď už však vše funguje v běžném režimu, uvedl dopravní podnik na Twitteru. Provoz aut po magistrále nebyl podle policie narušen.

Podle Poštové přijala záchranná služba oznámení kolem 10:15 a první posádka byla na místě za tři minuty. U nehody nyní zasahovaly dvě lékařské posádky.  Nehoda nezasahuje do Sokolské ulice, která je frekventovanou částí pražské magistrály a po které jedou auta z centra směrem na Nuselský most.

Nehoda tramvaje na pražském I. P. Pavlova.
Nehoda tramvaje na pražském I. P. Pavlova.

Tramvajová zastávka Štěpánská a Karlovo náměstí není kvůli neprůjezdnosti místa dopravní nehody v provozu. Linka 22 a 16 je vedena obousměrně přes Botanickou zahradu, Otakarovu, Náměstí Bratří Synků a Bruselskou na I.P.Pavlova. Linka 6 jede také přes Otakarovu, kde pak navazuje na svou původní trasu, vyplývá z údajů na webu.

15.května 2018 v 11:00, příspěvek archivován: 15.května 2018 v 11:29

@burian_vasek @FilipHorky Potvrzené jsou dvě resuscitace, víc zatím nikdo moc neví. Řidič tramvaje tvrdí, že vyběhli zpoza protijedoucí a zřejmě na červenou. Ale je možné, že to bude ještě složitější...

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!