23. listopadu 2015 8:47, aktualizováno  10:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Počasí komplikuje dopravu. Nehoda na D1 zablokovala provoz směrem na Prahu

Na silnicích se mnoha místech republiky objevil sníh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na silnicích se mnoha místech republiky objevil sníh. | foto: MAFRA - Slavomír Kubeš

PRAHA V noci na pondělí napadl v několika krajích v Česku sníh. Ten komplikuje dopravu především v Karlovarském kraji a na D1, kde došlo k hromadné nehodě dvou nákladních a tří osobních aut. Silnice ve vyšších polohách mohou díky nízkým teplotám také namrzat. Silničáři i meterologové varují ke zvýšené opatrnosti.

Hromadná nehoda dvou nákladních a tří osobních aut na 101. kilometru dálnice D1 blokuje provoz ve směru na Prahu. Mezi 73. a 85. kilometrem také směrem na Prahu je několik dalších hromadných nehod. Zatím není jisté, zda byl při nehodách někdo zraněn. Informovala o tom krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková

„Na kilometru 84,5 D1 se srazilo nákladní auto s dodávkou a pěti osobními auty, na 84. kilometru je hlášena nehoda tří nákladních aut, dodávky a 11 osobních aut,“ uvedla mluvčí. Místa těchto nehod jsou podle ní průjezdná alespoň jedním jízdním pruhem.

Sníh na silnicích komplikuje dopravu také v Karlovarském kraji. V noci na pondělí tam napadlo několik centimetrů sněhu, který kvůli nízkým teplotám zůstává na silnicích i v nižších polohách. V regionu se stalo už několik dopravních nehod, většinou bez zranění.

Ve vyšších polohách Libereckého kraje je na silnicích nižších tříd sníh, zbytky sněhu jsou i na hlavním tahu z Tanvaldu k hraničnímu přechodu do Polska v Harrachově.

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné také silnice nižších tříd v Jizerských horách a Krkonoších.

Namrzat mohou silnice ve vyšších polohách a na mostech Kroměřížska. Viditelnost na některých silnicích ve Zlínském kraji snižuje mlha, uvádí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Silnice jsou většinou holé a mokré po chemickém ošetření, na Vsetínsku holé a suché.

V Čechách bude v pondělí oblačno, přechodně až zataženo, občas se objeví sněžení. Během večera budou ubývat srážky i oblačnosti. Na Moravě a ve Slezsku bude obloha polojasná až skoro jasná, vyplývá z dat Českého hydrometerologického ústavu.

Lidovky.cz, ČTK