21. července 2017 17:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Chorvatsku zemřel Čech. Lehl si na houpací síť a spadlo na něj betonové zábradlí

Chorvatsko (ilsutrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chorvatsko (ilsutrační foto) | foto: Croatia.hr / Domagoj Sever

ZÁHŘEB V chorvatském letovisku Opatija v úterý zemřel šestačtyřicetiletý Čech poté, co na něj spadl 200 kilogramů těžký kus betonového zábradlí, ke kterému si na hotelovém balkóně přivázal houpací síť. Policie neštěstí vyšetřuje jako nešťastnou náhodu. Informoval o tom v pátek chorvatský zpravodajský web Jutarnji Vijesti.

Muž zemřel na následky četných zranění, které utrpěl poté, co na něj spadlo těžké betonové zábradlí. Chorvatská policie v pátek uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu a vyloučila, že by byl spáchán trestný čin. Přesné okolnosti neštěstí se však stále vyšetřují.

Vedení hotelu Belvedere v tiskovém prohlášení Čecha víceméně obvinilo z toho, že si smrt přivodil vlastní vinou. „Podle zatím dostupných informací si host na balkóně uvázal improvizovanou houpačku z provazů a plátna, na které měl v úmyslu se houpat. Poté na houpačku buď skočil, spadl, nebo někdo skočil na něj a z nějakého důvodu byl tlak tak silný, že to strhlo betonové zábradlí balkónu, které mu spadlo na hlavu. Muž byl na místě mrtev,“ uvedlo vedení hotelu.

Předchozí návštěvníci však na turistickém webu tripadvisor nešetří kritikou ubytovacího zařízení. V několika recenzích snaží od koupi pobytu odradit další možné hosty. Tvrdí, že zařízení je v dezolátním stavu a je podivuhodné, že má vůbec povolení fungovat. Podle jiných zdrojů je letošní sezóna pro hotel poslední, jelikož objekt se prý bude prodávat.

ČTK
R. Folwarczna Laureát Darwinovy ceny... 17:23 22.7.2017
K. Jež 888 Tak to je zpráva století. 2:00 22.7.2017
P. Ritter 656 A co na to Fajt? 23:43 21.7.2017
J. Čížek Není článek o něm? 7:46 22.7.2017

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz