20. května 2017 17:08, aktualizováno  22:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V kauze úniku informací soud poslal do vazby sedm lidí. Včetně bývalých policistů

Ivo Ištvan, vrchní státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivo Ištvan, vrchní státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. | foto:  Dan Materna, MAFRA

BRNO Brněnský městský soud v sobotu poslal v kauze úniku informací z policejních databází a trestních řízení do vazby sedm lidí. Vyhověl tak všem sedmi návrhům na vazbu, které podali žalobci. Řekl to státní zástupce Petr Šereda.

„U všech obviněných byl navrhován takzvaný koluzní důvod vazby, to znamená nebezpečí, že by mohli mařit objasnění trestní věci, ovlivňovat svědky, případně spoluobviněné,“ uvedl Šereda.

Podle České televize mezi nimi jsou například advokátní koncipient Václav Kvíčala či bývalí policisté Jakub Sloup a Jakub Patloka.

Šereda doplnil, že v sobotu byl zadržen ještě poslední obviněný z 18, který v předchozích dnech nepobýval v České republice. Nyní se budou konat výslechy.

Vyšetřování, které vede Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou, se týká elitních policistů a podnikatelů. Mezi stíhanými je podle dostupných informací například bývalý policista Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Michal Ratajský, někdejší důstojník Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Miroslav Palán nebo podnikatel David Rusňák.

ČTK

Dremo Personaldienstleistung GmbH
PODLAHÁŘ - Německo - prémie 500 EURO!

Dremo Personaldienstleistung GmbH

nabízený plat: 72 000 - 84 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz