10. ledna 2019 10:35, aktualizováno  16:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Liberci vykolejil a vjel na peron vlak se šedesátkou cestujících, nikomu se nic nestalo

Vykolejený vlak v Liberci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vykolejený vlak v Liberci. | foto: ČTK

Liberec  V Liberci ve čtvrtek ráno na hlavním nádraží vykolejil spěšný vlak s šesti desítkami pasažérů a vyjel z kolejí na nástupiště. Nikomu se nic nestalo, škoda se odhaduje na 650 tisíc korun, uvedl v tiskové zprávě generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Nehodou se zabývají kromě Drážní inspekce i kriminalisté.

„Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Nehoda soupravy tvořené lokomotivou a jedním vagonem se stala v 6:34. Vlak, který jel od České Lípy, nezastavil na třetím nástupišti před návěstidlem s návěstím zakazujícím jízdu. „Narazil do zarážedla kusé koleje a vykolejil,“ uvedl Kučera.

Příčinu nehody bude řešit soudní znalec

Škoda na vlaku byla odhadnuta na 400 tisíc korun a na trati za 250 tisíc korun. „V dané věci byl přibrán soudní znalec, který bude mimo jiné zjišťovat, zda příčinou nehody nebyla technická závada na motorovém voze,“ uvedla Šrýtrová. Dechová zkouška na alkohol byla u strojvedoucího podle ní negativní.

Nehoda provoz na trati nezastavila. „Provoz omezený není, bylo to na kusé (slepé) koleji,“ uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cest Marek Illiaš. V Libereckém kraji byly dopoledne kvůli sněžení a nárazovému větru problémy na železniční trati z Liberce na Harrachov v Krkonoších, podle webu Českých drah tam vlaky nabíraly zpoždění až 25 minut.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz