4. července 2019 7:08, aktualizováno  8:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Další problém ve stanici metra Pražského povstání. Porouchal se eskalátor, oprava potrvá tři týdny

Fotografie z pondělí, kdy se ucpala stanice Pražského povstání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie z pondělí, kdy se ucpala stanice Pražského povstání. | foto: ČTK

Praha Jeden ze tří eskalátorů ve stanici metra Pražského povstání je od rána mimo provoz kvůli technické závadě. Cestující, kteří do metra přicházejí, jsou proto posíláni oklikou. Vystupujících se porucha netýká. Stanice tento týden čelí náporu cestujících kvůli výluce metra C, lidé tam přestupují z metra na náhradní autobus.

Vyplývá to z informací na webu dopravního podniku. Mluvčí podniku Aneta Řehková sdělila, že se u eskalátoru poškodila hlavní hřídel a oprava potrvá odhadem tři týdny.

„Došlo k poškození hlavní hřídele. Víc budeme vědět po rozebrání, což teď dělat nebudeme, nebylo by kde vybudovat zábor. Prvotní odhad opravy je tři týdny,“ uvedla Řehková.

Příchod do stanice je umožněn po pevném schodišti poblíž křižovatky náměstí Hrdinů a ulice Na Pankráci. Většina příchozích přijíždí náhradním autobusem XC a ke vstupu do metra budou muset jít zhruba o 100 metrů dál, než bylo dosud zvykem. Lidé, kteří z metra vystupují, jedou dvěma funkčními eskalátory.

Pražská integrovaná doprava se na svém Twitterovém účtu pokusila pomocí mapy navést cestující od autobusů XC oklikou k rozměrnějšímu vchodu do metra za budovou ministerstva vnitra. Kdo by ale oranžové šipky skutečně následoval, nedostane se bohužel do metra, nýbrž do samoobsluhy Tesco.

Před vstupem do metra je podle zjištění ČTK od rána několik informátorů ve žlutých vestách, kteří příchozí posílají do vestibulu metra oklikou. Je značena oranžovými šipkami na chodníku. Přestup cestujících byl mimo ranní špičku do 07:30 podle zjištění ČTK bez komplikací.

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Ve čtvrtek je tedy poslední pracovní den výluky. V první všední den výluky lidé zcela zaplnili stanici tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen. Náporu lidí přestala stačit kapacita stanice kolem 09:00, na výstup čekali cestující až 20 minut. Situace se zklidnila poté, co dopravní podnik oddělil výstupní a nástupní prostor vestibulu metra páskami. Problémy totiž vznikaly zejména tím, že se promíchali nastupující a vystupující a prostor ucpali.

ČTK

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.