25. června 2019 15:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Metro C mezi Kačerovem a Pražského povstání týden nepojede. Budou se měnit pražce

Metro (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metro (ilustrační) | foto: MAFRA: Tomáš Krist

Praha Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Důvodem je výměna dřevěných pražců na kolejích za betonové, kterou pražský dopravní podnik (DPP) provádí od předloňského roku. Podnik o tom informoval v tiskové zprávě. Zavedena bude náhradní autobusová doprava. Letos na podzim je podle dřívějších informací v plánu další výluka mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad.

„Původně plánovanou výluku jsme zkrátili o jeden den, aby negativně neovlivnila přepravu 70 000 návštěvníků koncertu Eda Sheerana, který se koná následující den po jejím skončení,“ uvedl dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek. DPP letos již vyměňoval pražce o Velikonocích mezi Pražského povstání a Budějovickou.

Mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bylo podle informací podniku 8600 dřevěných pražců, o Velikonocích se jich vyměnilo 506, nyní přijde na řadu 500 dalších. DPP provede i další modernizaci kolejiště. Prací se podle podniku zúčastní 70 lidí, kteří vyvezou zhruba 50 tun materiálu a namontují asi 125 tun nového. Na neděli 30. června DPP plánuje ve stanici Budějovická promítání filmu Lidé z metra spojené s diskuzí.

DPP letos uzavřel se sdružením firem Edikt-Swietelsky-výměna pražců rámcovou smlouvu na výměnu pražců v hodnotě 200 milionů korun. Smlouva je uzavřena na 48 měsíců. Po dokončení prací na lince C by měly přijít na řadu další dvě trasy.

Vedle výměny pražců podnik opravuje i eskalátory v metru. V současné době je kvůli tomu uzavřen výstup z metra B na Karlovo náměstí a cestující mohou vystoupit jen ve směru na Palackého náměstí. Výstup byl uzavřen loni v říjnu a opravy by měly skončit letos v srpnu. Podchod pod křižovatkou ulic Resslova - Ječná - Karlovo náměstí funguje.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává na 11 000 lidí. Praha dotuje DPP více než 13 miliardami korun ročně.

ČTK