25. dubna 2017 16:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Blíží se studená fronta. Na západě Čech bude v noci znovu sněžit

Žďár nad Sázavou, sníh pokryl rozkvetlé tulipány. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žďár nad Sázavou, sníh pokryl rozkvetlé tulipány. | foto: ČTK

PRAHA Vlnící se studená fronta přinese v noci na středu do Česka déšť, který bude v polohách nad 600 metrů přecházet ve sněžení. Nejvydatnější srážky meteorologové předpovídají pro západ Česka. Místy se tam může vytvořit i několikacentimetrová sněhová pokrývka.

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Déšť bude přes Českou republiku přecházet od západu. Nejvydatnější srážky mohou podle meteorologů očekávat od druhé poloviny noci do středečního dopoledne především v Karlovarském kraji, na Tachovsku a Domažlicku.

„Srážky budou přecházet postupně ve sněhové a v časných ranních hodinách se bude sněžení na severozápadě Plzeňského kraje a v Karlovarském kraji vyskytovat již v polohách nad 600 metrů nad mořem, přechodně i v polohách nižších,“ upozorňuje ČHMÚ.

Od úterní půlnoci do středečního poledne by ve vyšších polohách mohlo napadnout od čtyř do osmi centimetrů nového sněhu. Meteorologové očekávají, že sníh bude na zemském povrchu ihned odtávat. V případě intenzivnějších srážek a na podchlazeném povrchu se však může na některých místech vytvořit i několikacentimetrová sněhová pokrývka.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz