25. března 2017 11:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze hořel hotel. Hasiči zachránili 24 lidí, dvě osoby se vážně zranily

Hasiči zachránili 24 lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zachránili 24 lidí. | foto: Leoš Kučera - HZS Praha

PRAHA UVNITŘ VIDEO Při sobotním požáru hotelu v pražském Braníku bylo evakuováno 24 lidí, dva se zranili. Škoda bude zřejmě v řádu statisíců korun. Příčina požáru zatím není známa. Řekl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Pět jednotek zasahovalo od 4:59 hodin u požáru v hotelu Gradient v ulici Klánova v pražském Braníku. Hasiči plameny likvidovali pomocí dvou proudů v dýchací technice. Na místě zasahovaly jednotky z Krče, Modřan, Chodova, Smíchova a Petřin.

Oheň začal v jednom z pokojů hotelu.
Dohašování požáru v Braníku.

„Z hotelu bylo zachráněno 24 osob, dva vážněji zraněné muže odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice,“ sdělil Kavka na webu hasičů. Na místo byl zajištěn i evakuační autobus pro hotelové hosty.

Hasiči dostali požár pod kontrolu během deseti minut. Oheň a kouř zničily vybavení pokoje a zplodiny také poškodily stěny a strop v celém patře hotelu. Přesná výše škod zatím nebyla určena, ale mluvčí hasičů řekl, že bude pravděpodobně činit několik statisíců korun. Příčiny vzniku požáru nyní vyšetřují hasiči a policisté.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz