Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze pálili čarodějnice i přes zákaz. Hasiči zasahovali u osmi ohňů

Česko

  9:44
PRAHA - Pražští hasiči vyjížděli od pondělního odpoledne do úterního rána k 15 událostem, které souvisely s pálením čarodějnic. Kvůli zákazu rozdělávání ohňů v hlavním městě v osmi případech po dohodě s lidmi oheň uhasili nebo přítomné vyzvali, aby to udělali sami. „V dalších sedmi případech se jednalo o planý poplach,“ sdělil v úterý mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

(ilustrační snímek) foto:  Michal Šula, MAFRA

Hasiči podle něj nemuseli v Praze řešit žádný požár, který by se nekontrolovaně rozšířil do okolí a souvisel by s nedbalostí při pálení čarodějnic.

Hasiči měli situaci ve Žlutých lázních pod kontrolou. Oheň nebyl zapálen.
Kvůli zákazu zapalování ohně v Praze na Ladronce se akce musela obejít bez...

Pražský magistrát v pondělí odpoledne oznámil, že kvůli varování meteorologů před zvýšeným rizikem požárů platí na všech plochách zeleně v metropoli zákaz rozdělávání ohňů. Vatry se tak nesměly konat ani na velkých akcích, například na Ladronce, ve Žlutých lázních, na Hostivařské přehradě, v Centrálním parku na Pankráci nebo na Císařské louce. Lidé by neměli rozdělávat táboráky ani na vlastních zahradách.

01.května 2018 v 07:06, příspěvek archivován: 01.května 2018 v 09:41

Hasiči vyjeli k 15 událostem, které souvisely s pálením čarodějnic. V 8 případech jsme po dohodě s občany ohniště uhasili. V dalších 7 případech se jednalo o planý poplach. Během filipojakubské noci nedošlo k požáru, který by se od založeného ohniště nekontrolovaně rozšířil.

Výstraha meteorologů na nebezpečí požárů platí v Praze a Jihomoravském kraji až do odvolání.

Zákaz pálení ohňů vychází z městského nařízení, které magistrát vyhlašuje v případě výstrah meteorologů automaticky. Oheň se nesmí rozdělávat v lesních porostech a do 50 metrů od jejich okraje. Kromě lesů pod zákaz spadají prakticky všechny ostatní zelené plochy, tedy lesoparky, parky i zahrady.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat