Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Ruzyni nouzově přistálo letadlo, mělo problémy s přetlakováním kabiny

Česko

  17:08aktualizováno  17:46
PRAHA - Na ruzyňském letišti nouzově přistál stroj společnosti Travel Service mířící z Polska do Portugalska. Letadlo mělo problém se systémem přetlakování kabiny. Cestující, kterých bylo na palubě asi 180, jsou v pořádku. Češi mezi nimi nebyli

Ilustrační foto foto: www.airways.cz

Letadlo mělo přepravit polské turisty z Varšavy do portugalského města Faro. V kabině však poklesl tlak a závada si tak vynutila neplánované mezipřistání. "Nejednalo se o závadu, která by ohrožovala cestující či posádku. Kapitán se ale rozhodl v souladu s bezpečnostními předpisy přistát v Praze," uvedla mluvčí dopravce Vlaďka Dufková. "Měli před sebou ještě dlouhý let, i to hrálo roli," dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle mluvčí v kabině poklesl tlak, letadlo mělo před sebou ještě dlouhou cestu, kapitán se proto raději rozhodl přistát."Po přistání bylo okamžitě přistaveno náhradní letadlo, kterým cestující pokračují v cestě," sdělila mluvčí Travel Service.

Travel Service působí na trhu 15 let, loni přepravil celkem 3,5 milionu cestujících. Je leaderem charterového trhu v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá v Polsku. Kromě charterových letů provozuje od roku 2004 pravidelné linky pod obchodní značkou Smart Wings a od roku 2007 privátní lety - aerotaxi kategorie Business Jet.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!