Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V úterý v Česku s nemocí covid-19 nikdo nezemřel. Počet nakažených se zvýšil o 48

V Chebu pokračovalo testování všech zaměstnanců nemocnice, ve které se objevil... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Chebu pokračovalo testování všech zaměstnanců nemocnice, ve které se objevil... | foto: ČTK

Praha V Česku přibylo v úterý 48 nakažených koronavirem, o den dříve to bylo 47. Od vypuknutí epidemie je potvrzených případů onemocnění 9052. V úterý s nemocí covid-19 nikdo nezemřel, zemřelých zůstává 317. Vyléčených je 6279, aktuálně se s nemocí potýká 2456 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k středečním 09:00.

Denní přírůstek případů koronaviru se posledních osm dnů drží pod osmi desítkami. Poměr nakažených k počtu testovaných je od pondělí pod jedním procentem, v úterý to bylo 0,76 procenta.

Na stejné úrovni byl podíl pozitivních případů na počtu testů v minulém týdnu v pátek. O víkendu tento poměr stoupl nad 1,5 procenta, v pondělí pak klesl na 0,64 procenta. Testů laboratoře od začátku epidemie udělaly přes 417 000, v úterý to bylo 6302, zhruba o tisícovku méně než v pondělí.

Onemocnění nejvíce zasahuje Prahu, kde je 2055 případů a na 100 000 obyvatel připadá téměř 158 nemocných. Nejmenší, jen mírně přes 28 případů na 100 000 obyvatel, je tento poměr v Jihočeském kraji, který má i nejméně infikovaných, konkrétně 181. U většiny pacientů má nemoc mírný průběh. Hospitalizováno bylo k úterý 154 lidí, ve vážném stavu je 18 z nich, o šest méně než v pondělí.

Zemřelý s covidem-19 v úterý nepřibyl žádný, údaje se mohou ale ještě zpětně změnit. Od 22. března, kdy zemřel v Česku s covidem-19 první člověk, byly zatím jen dva dny bez úmrtí, a to 23. březen a 15. duben. Dosud nejvíce obětí ministerstvo eviduje v Praze, kde s nákazou zemřelo 94 lidí. Nejméně úmrtí má Zlínský kraj, stále dvě.

Podle odhadů ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška nezemřelo 60 procent lidí, jejichž úmrtí jsou v koronavirových statistikách v ČR, primárně na covid-19. Většinou měli jiné chronické nemoci, často i více než jednu. Nejčastěji šlo o nemoci srdce, dýchací soustavy nebo cukrovku.

Dušek také upozorňuje na to, že žádná celková plošná statistika už není úplně relevantní, protože epidemie v Česku definitivně ustoupila. „Už bych ani neřekl, že ustupuje, ale nicméně přežívá dál v lokálních ohniscích, aktuálně nejvíce Karvinsko. Má smysl se zaměřit na monitoring a predikce na lokální úrovni, a ne populační,“ řekl ve středu České televizi.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.