Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vandalové, kteří posprejovali Karlův most, jsou zřejmě z Francie

Posprejované zábradlí Karlova mostu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Posprejované zábradlí Karlova mostu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Pražští policisté požádali v případu nedávného posprejování Karlova mostu o spolupráci francouzské kolegy. Zjistili totiž, že dvojice mužů podezřelých z uvedeného činu žije ve Francii.

Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Iveta Martínková. Policisté je podezírají z poškození cizí věci a vzhledem k tomu, že poškodili národní památku, hrozí jim v případě odsouzení až tři roky vězení.

Vandalové posprejovali zábradlí Karlova mostu v noci na 24. února. Policisté krátce na to zjistili, že to mají na svědomí dva neznámí mladíci, kteří mluví zřejmě francouzsky a v Praze byli asi jako turisté. Při dalším vyšetřování zúžili okruh podezřelých na dva konkrétní lidi žijící ve Francii, uvedla mluvčí.

Podle ní je spolupráce s francouzskými policisty ale na samém počátku, není tedy jasné, kdy se pražští kriminalisté dočkají konkrétních výsledků.

Policie se s podobnými případy poškození památek už setkala. Například v prosinci 2014 japonský turista posprejoval stěnu v podchodu v Divadelní ulici, která je součástí budovy Národního divadla. V říjnu téhož roku si budovu Národního divadla vybrala za cíl i dvojice jiných mladých Francouzů, která na něm vytvořila černým sprejem několik obrazců.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...