Pátek 25. září 2020svátek má Zlata 14 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve Františkových Lázních se koronavirem nakazilo už kolem 200 lidí, většinou šlo o hosty

Lázenští hosté v rouškách si nabírají a pijí pramen František ve dvoraně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lázenští hosté v rouškách si nabírají a pijí pramen František ve dvoraně... | foto: Martin StolařMAFRA

Františkovy Lázně (Chebsko)  Hygienici evidují už zhruba 200 lidí, kteří se nakazili nebo mají souvislost s nárůstem onemocnění koronavirem ve Františkových Lázních na Chebsku. Ve většině případů šlo o klienty lázeňských zařízení, uvedl ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Zhruba 170 klientů, u nichž se nákaza potvrdila, je už v domácí izolaci v místě svého trvalého bydliště, a to ve všech krajích. Další lidé s pozitivním testem na covid-19 jsou mezi zaměstnanci ubytovacích zařízení.

Na rostoucí počet případů zareagovali hygienici ve spolupráci s provozovateli lázeňských i dalších hotelových zařízení mimořádným opatřením, které by mělo nárůst případů nákazy zmírnit. 

„Největší efekt pokud jde o zabránění šíření onemocnění má stále dodržování režimových opatření. To znamená sociální distanc, nošení ochranných prostředků dýchacích cest a minimalizace kontaktů. Krajská hygienická stanice se snaží ve spolupráci s vedením města opatření veřejnosti sdělovat jasně a srozumitelně a také je systematicky korigovat,“ řekla mluvčí karlovarské Krajské hygienické stanice (KHS KK) Michaela Zajíčková.

Lázenští hosté v rouškách sedí na lavičkách.
Lázenští hosté u sochy Františka v roušce

Na počátku týdne řekl ředitel Lázní Františkových Lázní Josef Ciglanský, že přes vysokou úroveň hygienických opatření přímo v lázních, nebylo možné zamezit nákaze klientů, kteří se potkávali s dalšími lidmi ve městě, v restauracích nebo zábavních podnicích nebo s nákazou už přijeli. I proto se město snaží dohodnout s provozovateli těchto podniků na omezení provozní doby.

V Karlovarském kraji byla nejhorší situace se šířením koronaviru na jaře. Vzniklo několik lokálních ložisek nákazy, které se ale podařilo včas zastavit. Podle hygieniků se stav, kdy se objevovaly jen jednotky případů, začal měnit v druhé polovině prázdnin, obvykle v souvislosti s nákazami na hromadných společenských a zábavních akcích.

Další nárůst případů pak vzniká ve školských zařízeních. Podle Zajíčkové nyní KHS KK eviduje případy nákazy na šesti školách v kraji. Onemocnění se týká jak žáků, tak i pedagogů.

Ke středečnímu večeru bylo v kraji podle údajů KHS KK evidováno celkem 159 aktivních případů nákazy koronarirem. Největší počet případů 81 byl na Chebsku, 56 případů je z Karlovarska a 22 na Sokolovsku.

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Ozbrojení podporovatelé hnutí Black Lives Matter při střetu s krajně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

I. Furthner na poukazky. 19:59 10.9.2020