Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve většině Česka nebudou ve třídách povinné roušky, výjimkou jsou tři kraje

Česko

  18:02aktualizováno  18:32
Praha - Od úterý nebudou muset při výuce nosit roušky žáci ani učitelé ve všech krajích s výjimkou Zlínského, Jihočeského a Libereckého. Rozhodla o tom v pondělí vláda, oznámil na Twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO). O přestávkách a ve společných prostorách povinnost nošení roušek zůstává.

ilustrační snímek foto: Jan SalačMAFRA

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) před jednáním uvedl, že jeho strana bude usilovat o zrušení povinnosti ochrany mít zakrytý nos a ústa při výuce v osmi krajích s nejnižším incidenčním číslem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dříve navrhoval, aby povinnost roušek a respirátorů i při výuce ve třídách zůstala až do konce školního roku. Plaga ho ale oslovil s tím, že by roušky nemusely být povinné ve třídách při frontální výuce, pokud žáci sedí v lavicích.

Zlínský, Jihočeský a Liberecký kraj jsou jedinými kraji, kde je takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 000 obyvatel, nad hodnotou 30.

Připravujeme podrobnosti
Autoři: ,

Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky
Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky

Také se vám stává, že vaše děti si hromadí hračky, se kterými si vůbec nehrají? Možná je čas to změnit. Naše rodiny otestovaly první on-line...

Mohlo by vás zajímat