Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
18. května 2015 19:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy podle editora: Lidovky.cz v novém, ruské manýry i Rathovy kličky

Nová hlavní stránka serveru Lidovky.cz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová hlavní stránka serveru Lidovky.cz. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Všechny tuzemské a světové události šly v pondělí tak trochu mimo naši redakci. Zpráva číslo 1 pro Lidovky.cz totiž bylo spuštění nové hlavní stránky, chcete-li homepage našeho zpravodajského serveru. A krátce po obědě nastala vteřina V.

Ano, přiznávám, že léčíme drobné nemoci, které s tak velkým zásahem souvisejí. Ano, přiznávám, že vnímáme některé negativní reakce. A ano, přiznávám, že pozitivní nás těší. Jestli jdeme správným směrem (my si myslíme, že ano), ukáže čas.

Velká vizuální změna bude však jen doplňkem našich hlavních a neměnných cílů: přinášet původní a exkluzivní informace, opřené o důvěryhodné zdroje, vlastní pátrání a důslednost. Nejinak tomu bylo i v tento pro nás významný den.

I nadále rozkrýváme zákoutí „teroristické kauzy“, kterou mapuje redaktor Jakub Zelenka. Zatímco v pondělí přinesl informaci o dalším útoku Sítě revolučních buněk, už v úterý odhalí detaily z policejní akce, která mapovala aktivity extremistů v posledních měsících.

Redakční expert na kauzu Rath - Ondřej Golis - zase neúnavně sleduje exhejtmana a jeho kličkování v cílové rovince korupčního procesu. Mimo jiné nastínil možný scénář Rathových milionů, na které si dělá zálusk žalobce. Do hry se tak dostala listina z dědického řízení z roku 2008.

Mimochodem, v procesu s Rathem se v pondělí odehrálo možná vůbec nejzajímavější soudní divadýlko. Režíroval ho samozřejmě principál Rath, který ostřeluje soudce Pacovského ze všech stran.

Místo závěrečné řeči v pondělí exhejtman ohlásil, že vyhodil advokáty a že ho nově zastupuje soudcův strýc Michal Pacovský. „Je to nesmysl, ale nemám mu to za zlé. Dělá, co může,“ uvedl pro server Lidovky.cz advokát Pacovský. Žalobce Jirát zase Rathovo počínání označil souslovím „zoufalá obstrukce“.

Kromě kauzy Rath patřilo pondělí také ohlédnutím za veleúspěšným hokejovým šampionátem v Praze a Ostravě. Divácký rekord, Jaromír Jágr, Bob a Bobek a fantastické tažení Kanadýrů, které nakonec trochu pošpinili stříbrní Rusové.

Bůh ví proč opustili finálové kolbiště ještě před tím, než zazněla hymna na počest nových šampionů. „Když jsem to viděl, bylo to pro mě obrovské zklamání. Za 29 šampionátů, na kterých jsem byl osobně přítomen, se nic takového nikdy nestalo. To, co udělal ruský tým, je absolutně nepřijatelné. Na ledě se při hře může stát cokoliv, ale nedostatek respektu k soupeři po jeho skončení nebudeme akceptovat,“ prohlásil šéf evropské hokejové federace René Fasel.

Internetový kartáč za nepochopitelný a nesportovní krok si vysloužili maladci i na rodné Rusi, kde je pokárali fanoušci. Největší hvězdy - Ovečkin s Malkinem - zůstat chtěly a podle všeho je do kabin zahnal až kapitán Kovalčuk.

OBRAZEM: Připomeňte si nejvýraznější momenty hokejového šampionátu

FOTO S MASKOTY. Bob a Bobek se v Praze rychle staly miláčkem tribun.

FOTO S MASKOTY. Bob a Bobek se v Praze rychle staly miláčkem tribun.

Rozhodně nepřehlédněte ani:

Bémův muž se pokouší o návrat. ‚Sumec‘ Toman chce znovu vést investice

Soud pouští odposlechy. Jsi normální primitiv, vole, vmetla Nagyová Nečasovi

Martin Samek

Autor

Martin Samekmartin.samek@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...