Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výběr zpráv podle editora: kladenská chobotnice, odříznutá Zbraslav i zrušená adopce

Česko

  20:10
Pondělní výběr editora nesvazuje takzvaná závažnost události. Jediným měřítkem totiž bylo to, jak moc jste na článek během dne klikali. Jinými slovy: podívejte se, co vás poslední listopadový den roku 2015 zajímalo na serveru Lidovky.cz nejvíc.

Ivan Štípek (vpravo) a Daniel Macháček. (Zdroj: Kladenské listy) foto: Kladenské listy

Martina Scharschmiedová se svou dcerou a manželem

1. Zlomový soudní verdikt. Podruhé jsem se narodila, říká žena, která dosáhla zrušení adopce

Jednačtyřicetiletá Martina Scharschmiedová chce coby Johanna Helga Scharschmiedová začít úplně nový život. V pátek totiž soud v Karlových Varech vynesl přelomový verdikt a zrušil její nezákonnou adopci. „Moc jsem si to přála, jako bych se podruhé narodila,“ říká pro server Lidovky.cz k rozhodnutí, které v Česku zatím nemá obdoby. (více ZDE)

Obvinění v kauze Uhlí Ivan Štípek (vlevo) a Martin Mang.

2. Chobotnice na Kladně neměla dost. Detektivové rozkryli nové podvody za 20 milionů

Kauza kladenského podnikatele Ivana Štípka obviněného kvůli obřím daňovým únikům bobtná. Jak zjistil server Lidovky.cz, policisté ho společně s dalšími čtyřmi lidmi nově stíhají kvůli podvodům za 20 milionů korun. Od letošního února přitom skupinu pod Štípkovým vedením kriminalisté viní ze čtvrtmiliardových úniků. (více ZDE)

Miroslav Kalousek na sjezdu TOP 09.

3. KAMBERSKÝ: Kalousek už spoléhá jen na Babiše a Zemana

Zhruba šest let čekáme, co udělá TOP 09 po odchodu předsedy, maskota i hlavního magnetu na hlasy v jedné osobě. Chvíle nadešla a dojmy jsou, jemně řečeno, rozpačité. Nový předseda nenabídl nic než trojí negaci (antibabišismus antizemanismus, antiputinismus), ve vedení nemá oponenta a pasováním se do role „strážce Listopadu“ zvedl mandle všem pamětníkům. (více ZDE)

Praha - Zbraslav

4. Odříznutí od Prahy. Cestu ze Zbraslavi ucpala oprava mostu i zavřená trať

S trochu nadsázky lze říct, že z pražské čtvrti Zbraslav není úniku. Tedy alespoň pro ty, kteří se odtud snaží ve všední den ráno dostat dále do hlavního města. Začala tam oprava mostu, kvůli níž téměř všichni řidiči míří na už tak dost ucpanou Strakonickou. Ten, kdo by chtěl „uniknout“ vlakem, má také smůlu. Na tamní železniční trase je výluka. (více ZDE)

Bojovník IS před komplexem rafinerie v Bajdží.

5. Vyženou Iráčané Islámský stát z Ramádí? Opusťte město, vyzvali civilisty

Irácká armáda vyzvala civilisty v islamisty ovládaném Ramádí, aby město opustili. Oznámení může znamenat, že se blíží operace s cílem získat kontrolu nad střediskem sunnitské provincie Anbár, které armáda drží v obklíčení již několik měsíců, napsala agentura AP. Ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS) obsadili Ramádí letos v květnu. (více ZDE)

Karel Koželuh (vlevo) a Roman Najuch, maziválečné tenisové hvězdy, se utkali v květnu 1930 na turnaji v Berlíně

6. POHNUTÉ OSUDY: Učil tenis George Bushe. Karel Koželuh zahynul po záhadné autonehodě

Je pozdní večer 27. dubna 1950. Po rovné a naprosto přehledné Starokolínské ulici v Újezdě nad Lesy se od Prahy řítí osobní automobil. Vtom přichází strašlivá rána, osobní auto naráží do nákladního. Nikdo dnes už asi nezjistí, co bylo přesnou příčinou osudové nehody. Jisté je pouze to, že tehdy vyprchal život asi nejvšestrannějšího českého sportovce všech dob. (více ZDE)

Poslankyně a současná místopředsedkyně TOP 09 na začátku června podepsala petici kontroverzní skupiny Islám v České republice nechceme, kterou vede Martin Konvička.

7. Fotila se s xenofoby. Zneužili mou fotku k propagaci, zlobí se Chalánková

Hnutí Islám v České republice nechceme zveřejnilo fotografii současné místopředsedkyně TOP 09 Jitky Chalánkové u svého stánku s logem přeškrtnuté mešity a textem: „Dnes náš petiční stánek přišla podpořit poslankyně Jitka Chalánková.“ Zneužili mě ke své propagaci, stěžuje si poslankyně na xenofobní skupinu. (více ZDE)

Daniel Landa

8. Landa ruší turné, prý se bojí islámského extremismu. Svou tajnou misi chce vylíčit politikům

Zpěvák Daniel Landa ruší turné, se kterým měl příští rok v listopadu navštívit Plzeň, České Budějovice, Brno, Košice a Prahu. Důvodem jsou obavy o bezpečnost. Landa to oznámil na pondělní tiskové konferenci v Praze, kde ostře vystoupil proti takzvanému Islámskému státu (IS). (více ZDE)

Ve světlech reflektorů. Skupina Ortel přebírá Slavíka.

9. Nakladatel Stoilov o Českém slavíku: Asi je v kurzu být na pódiu s neonacisty

Druhé místo skupiny Ortel na Českém slavíku nadzvedlo nejednoho občana, který si myslí, že do kulturní společnosti nepatří štvaní a nenávist. Pikantní je, že sponzor Českého slavíka, Karlovarské minerální vody, výrobce značek Mattoni a Magnesia, přispívá i na literární soutěž Litera. Viktor Stoilov, zakladatel a majitel významného nakladatelství TORST, se proto rozhodl neúčastnit se příští Litery, pokud minerálková firma nedá jasně najevo, že se od takového laureáta distancuje. (více ZDE)

Turecký premiér Ahmet Davutoglu promluvil o sestřeleném ruském letadle.

10. Turecký premiér v NATO: Sestřel ruského letadla byl obranný čin

Sestřel ruského letadla byl obranný čin, řekl v Bruselu po jednání v centrále NATO turecký premiér Ahmet Davutoglu. Turecká armáda při ochraně turecké hranice konala svou povinnost a ministerský předseda si neumí představit, že by se za incident z minulého týdne nějaký turecký představitel omlouval. Zároveň podle něj Ankara nestojí o eskalaci a je otevřena rozhovorům s „ruskými přáteli“ na libovolné úrovni, aby se podobná situace na turecko-syrské hranici už neopakovala. (více ZDE)

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat