26. května 2019 12:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Mladík na Plzeňsku ‚závodil‘ se sanitkou, která převážela v inkubátoru novorozence

Vozidlo záchranné služby (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vozidlo záchranné služby (ilustrační foto). | foto: ČTK

PLZEŇ Teprve osmnáctiletý mladík mohl bezohlednou jízdou ohrozit život novorozence. Na silnici v úseku mezi Domažlicemi a Semošicemi se rozhodl v noci z pátku na sobotu zazávodit si s vozidlem záchranné služby, která byla přivolána k akutnímu případu a se zapnutými majáky převáželo v inkubátoru do nemocnice čerstvě narozené dítě. Na případ upozornil server Krimi Plzeň, který celý případ předal Policii ČR.

„Dostali jsme informaci od redaktorů serveru Krimi Plzeň, kteří to předají kolegům z Domažlic a ti se budou případem zabývat,“ potvrdila pro server Lidovky.cz tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Plzeňského kraje Dagmar Jiroušková. Policie se podle vyjádření mluvčí případem začne zabývat v pondělí.

„Dojelo nás černé Audi s plzeňskou RZ, já jel v tu chvíli se zapnutými majáky velmi rychle, přesto nás Audi několikrát předjelo, minimálně dvakrát na plné čáře,“ uvedl pro Krimi Plzeň záchranář a řidič záchranného vozu, který mladík předjížděl.

„Pak někde počkal, vyjel, znovu nás předjel a pak odbočil někam doleva. V jedné z obcí, kterou jsme projížděli, je uzávěra a kyvadlový provoz řízený semafory. On mě před tou vesnicí předjel a semafory proletěl na červenou,“ dodal muž, který se představil jako Martin s tím, že za obcí si na ně mladík znovu počkal.

„My vezli toho nemocného novorozence, starého jen pár hodin, to je strašně křehoučký človíček a on nás takto ohrožoval ve veliké rychlosti,“ uvedl řidič vozidla záchranné služby. „Riskoval nejen svůj život, ale hlavně život toho malinkatého človíčka v inkubátoru!“

Podle informací serveru Krimi Plzeň se jednalo o osmnáctiletého chlapce ve voze značky Audi, který vystupoval na sociální síti Instagram pod jménem Darek Kastelic. Na této sociální síti si pak mladík podle serveru přidával i videa z předjíždění, z nichž je jasné, že v autě nejel sám. Jeho profil byl však v neděli po poledni nedohledatelný, patrně byl zuršen.

Když jeden z jeho kamarádů video na Instagram přidal, Kastelic měl k němu podle serveru napsat komentář: „Kámo vymaž to, nechci mít poděl, co když to uvidí třeba nejakej policajt na insta.“

Komentář chlapce, který na instagramu vystupuje pod jménem Darek Kastelic u...

Komentář chlapce, zachycený serverem Krimi Plzeň, který na Instagramu vystupuje pod jménem Darek Kastelic u videa, na němž je vidět, jak ve velké rychlosti předjíždí sanitku.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz