Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: ‚Chcete vidět mrtvoly?‘ Čech fotil v Německu nehodu, dostal lekci a vysokou pokutu

Svět

  14:37
BAVORSKO - Nevšední zkušenost z návštěvy Německa si v úterý odvezlo několik zahraničních řidičů, mezi nimi i jeden Čech. Když si při čekání v koloně fotili smrtelnou nehodu, oslovil je dopravní policista, zdali by si mrtvého člověka nechtěli prohlédnout zblízka. Chtěl je tím upozornit, že jejich jednání není morálně správné. Vedle životní lekce obdrželi šoféři také vysokou pokutu.

Český řidič dodávky dostal od německé policie lekci a vysokou pokutu za to, že si fotil smrtelnou nehodu. foto: BR24Reprofoto

VIDEO: Český řidič kamionu o centimetry minul autobus v protisměru. V Německu je stíhaný za pokus o vraždu

Situace, kterou na video zachytil zpravodajský server bavorského rozhlasu BR24, se odehrála v úterý kolem poledne, kdy došlo ke smrtelné nehodě na německé dálnici A6 mezi městy Roth a Norimberk.

V důsledku havárie, při níž zemřel její viník, 47letý řidič kamionu, se na komunikaci dlouho tvořily kolony. Čekání v nich si někteří motoristé krátili mimo jiné i tím, že si tragickou událost fotili a natáčeli. To se ovšem nelíbilo přítomným policistům.

„Odkud jste? Z Maďarska, z Polska?“ ptá se jeden z uniformovaných mužů,  Stefan Pfeiffer, řidiče dodávky. „Z Česka, jo? Tak pojďte, něco vám ukážu,“ říká mu dále poté, co mu šofér odpoví.

„Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Pojďte!“ zavede jej vzápětí policista Pfeiffer k oběti nehody. „Tady jeden leží. Nechcete ho vidět? Ne? Tak proč fotíte? Můžete ho jít pozdravit.“ Načež se dočká odmítavého postoje ze strany řidiče.

„Teď musíte zaplatit pokutu 128,5 eur (přibližně 3500 korun), protože jste si fotil nehodu. Měl byste se stydět. To, co děláte, není správné!“ vzkáže posléze policista českému šoférovi. Podobně jako on se chovali i další zahraniční motoristé, namátkou z Maďarska. Také je stihla stejná lekce od bavorské policie.

22.května 2019 v 18:07, příspěvek archivován: 23.května 2019 v 11:35

VIDEO: A lot of people asked for a version of this viral video with English subtitles - so here it comes: #Policeman belittles #gawkers after fatal truck #accident. ???? #Bavaria #Police https://t.co/oqi68kwvKs

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

A lot of people asked for a version of this viral video with English subtitles - so here it comes: #Policeman belittles #gawkers after fatal truck #accident. #Bavaria #Police https://t.co/oqi68kwvKs

„Je to pro nás možnost, jak konfrontovat lidi s jejich chováním. Kdybychom po nich chtěli jen zaplatit pokutu a poslali je dál, jsem si jistý, že by to nemělo dostatečný výchovný efekt. Musí si uvědomit, co skutečně dělají,“ okomentoval pro BR24 dopravní policista Stefan Pfeiffer, který k řidičům promlouval.

V Německu se k podobným prohřešku přistupuje velmi přísně. Lidem, kteří svým počínáním na silnici znesnadňují záchranné prace či zvyšují riziko dopravních nehod, hrozí od roku 2017 až rok vězení.

Autor:

Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč
Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč

Uvažujete o vhodném vánočním dárku pro děti? Tentokrát nemusíte kupovat hračky za tisíce. Vyhrajte členství v Toys and Stories a objednávejte a...

Mohlo by vás zajímat