8. srpna 2017 19:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Motorkář vysokou rychlostí ujížděl policistům, neměl ‚techničák‘

Motorkáře zastavila až namířená zbraň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motorkáře zastavila až namířená zbraň. | foto: Youtube/Týdeník Policie

VOJICE Devětačtyřicetiletý řidič motocyklu Honda CBR 1000 ujížděl v neděli v podvečer na Jičínsku policejní hlídce. Hlídkující policisté se rozhodli motocykl pronásledovat po té, co si všimli, že nemá čitelnou registrační značku. Řidiče, který prchal rychlostí 200 kilometrů za hodinu, zastavila až namířená zbraň.

Řidič začal nepochopitelně a nebezpečně ujíždět. Řítil se vysokou rychlostí, která místy dosahovala až 200 km/h, projížděl obcemi ze Svatojánského Újezdu do Vojic. Motorkář během honičky nerespektoval policejní výzvy k zastavení, překračoval povolenou rychlost a svým chováním ohrožoval účastníky provozu.

V obci Vojice vybral špatný směr úniku a vjel do slepé ulice, kde ho policejní hlídka dostihla. Z motocyklu sesedl až pod hrozbou namířené střelné zbraně, kterou jako donucovací prostředek použil jeden ze zasahujících policistů. Informoval Týdeník Policie.

Hlídka na místě zjistila, že motocykl nemá platnou technickou kontrolu. To byl zřejmě důvod, proč řidič vážně a nepochopitelně ohrožoval životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu.

Sérii spáchaných přestupků řidičem motocyklu v současné době prošetřují policisté z obvodního oddělení Jičín. Viníkovi hrozí ve správním řízení několikatisícová pokuta i zákaz řízení motorových vozidel.

msz

Najdete na Lidovky.cz