8. března 2019 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Zásahovka si počkala na podezřelého z přepadení pojišťovny. Rozbila okno auta

Zásah policistů pro podezřelému z přepadaní Spořitelny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah policistů pro podezřelému z přepadaní Spořitelny. | foto: YOUTUBE Týdeník policie

PRAHA Pro dva muže podezřelé z přepadení Spořitelny na pražské Skalce si došli policisté ze zásahové jednotky. U obou mužů panovalo podezření, že by mohli být ozbrojení. Úterní zákrok policistů zachytily služební kamery.

Pro prvního z podezřelých si policisté došli, když řídil automobil. Zatímco mu civilními vozy zablokovali cestu, obstoupili jeho vůz čtyři maskovaní členové zásahové jednotky. Zatímco jeden z nich mířil na muže samopalem, další policista vytkoukl podezřelému okno a třetí muž zákona zajistil zadní kolo auta před rozjezdem.

Následně muže z vozu vyvedli a na místě za pomocí pout zatkli. Druhého z podezřelé dvojice zadrželi policisté na zastávce. Na služebně se k loupeži ve Spořitelně oba přiznali a bylo s nimi zahájeno trestní stíhání pro trestní čin loupeže.

Staršímu z obou mužů je třicet let, mladšímu devatenáct. „U jednoho z nich policisté při prohlídce nalezli nůž a u druhého při domovní prohlídce tři plynové pistole,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„Starší z dvojice byl v minulosti odsouzen k pětiletému trestu odnětí svobody za sérii loupeží a v tuto chvíli byl na svobodě na podmínku. U tohoto muže soud akceptoval podnět na jeho vzetí do vazby. Mladší muž zatím trestaný nebyl a stíhaný je na svobodě,“ doplnil Daněk.

mbMichal Bernáth

Advantage Consulting, s.r.o.
CUSTOMER QUALITY ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz