Vítkovice slaví. Sparta je venku

Ostravany držel za postupem výkon brankáře Jakuba Štěpánka. V semifinále teď změří síly se Slavií

OSTRAVA Hokejová extraliga už zná všechny semifinalisty. Mezi nejlepší čtyřku včera jako poslední pronikly Vítkovice, které si na domácím ledě poradily v rozhodujícím sedmém zápase se Spartou 3:1.

Když měl před začátkem čtvrtfinále vyjmenovat trenér Vítkovic Alois Hadamczik největší sparťanské zbraně, mluvil o zkušenosti Pražanů. „Mají asi nejzkušenější tým v extralize, vždyť tam jsou hráči jako Martin Ručinský, David Výborný či Petr Ton,“ líčil tehdy. Jenže hvězdná jména se sklonila před brankářem Jakubem Štěpánkem.

Třiadvacetiletý gólman byl klíčovým mužem Hadamczikovy družiny. V pátém zápase v Ostravě vymazal všechny sparťanské střelce a včera lovil puk zpoza svých zad jen jednou, za stavu 3:0 pro domácí. Celkově v sedmi duelech inkasoval pouhých dvanáct branek.

Netík za protesty nedohrál Zaplněnou vítkovickou arénu rozbouřil hned v úvodu druhé třetiny Marek Kvapil. Ten po přesné přihrávce Yoricka Treilleho a zazmatkování Radka Philippa prostřelil sparťanského gólmana Petra Přikryla. Ostravany gól nabudil k ještě většímu tlaku, Přikryl odolával.

Pak se aktivita přesunula na sparťanské hokejky, ale Štěpánek si s drtivým tlakem poradil. „Klobouk dolů, chytal dobře,“ chválil po druhé třetině protivníka Tomáš Netík. Právě nejaktivnější sparťan se ale nedočkal konce zápasu. Ve 48. minutě jej rozhodčí Milan Minář poslal na dvě minuty na trestnou lavici, Netík pak za protesty vyfasoval dva osobní tresty a šel do sprch.

V tu dobu už domácí neomylně mířili za postupem, vedli totiž 3:0. Kvapil dvě minuty předtím obkroužil branku a ještě si pohodlně dorazil puk za Přikrylova záda. Sparťanům bylo o pár okamžiků později ještě hůře, po buly se prosadil od modré čáry Kuboš.

Naději pro hosty pak ještě vykřesal Gulaši, ale Ostravané si postup už uniknout nenechali.

Po vyřazení Sparty se mohou Vítkovičtí těšit na další pražský tým, už pozítří načnou semifinálovou sérii se Slavií.

***

Čtvrtfinále PLAY OFF

ČESKÉ POJIŠŤOVNY

stav série 4:3 VÍTKOVICE - SPARTA včerejší zápas 3:1 Branky a nahrávky: 21. Kvapil (Treille, Vrána), 47. Kvapil (Svačina), 48. Kuboš (Burger) - 51. Gulaši. Rozhodčí: Minář, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Burger 10 min. - Netík do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7132. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1. Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Trnka, Kuboš - Klimek, Burger, Plášek - Kvapil, Vrána, Treille -Ujčík, R. Hruška, Svačina - Szturc, Štefanka, Krenželok. Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Ton, Langhammer, Netík -Kafka, D. Výborný, Ručinský - Kratěna Broš, Podlešák - Látal, Hrdel, Hromas. Předchozí výsledky: 4:1, 0:2, 2:5, 4:1, 2:0, 0:2

stav série 4:2 LIBEREC - PLZEŇ Výsledky: 0:4, 1:4, 4:2, 4:3, 3:2, 7:2

stav série 4:2 SLAVIA - ZLÍN Výsledky: 1:6, 2:0, 4:3sn, 6:5, 3:8, 6:3

stav série 4:1 PARDUBICE - TŘINEC Výsledky: 1:3, 5:3, 5:4p, 5:0, 3:2 Dvojice pro semifinále PARDUBICE - LIBEREC První zápasy: sobota a neděle 18.10 VÍTKOVICE - SLAVIA První zápasy: čtvrtek a pátek 18.10