8. ledna 2017 11:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Většina republiky se bude nadále potýkat se silnými mrazy, varují meteorologové

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA V Olomouckém a Moravskoslezském kraji hrozí v noci z neděle na pondělí silný mráz. Teploty mohou klesat i pod minus 18 stupňů Celsia, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na silný noční mráz se musejí připravit i lidé na jihu Moravy a na východě Pardubického kraje.

Ve východní polovině republiky se bude v noci na pondělí udržovat velmi studený vzduch. Teploty na Moravě, ve Slezsku a místy i ve východních Čechách budou klesat pod minus 12 stupňů, na severovýchodě místy pod minus 18 stupňů Celsia.

Silné sněžení zasáhlo i Turecko.
Mráz v americkém Springfieldu.

Varování před velmi silným nočním mrazem platí pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj od nedělních 18:00 do pondělních 10:00.

Mrazivé počasí neopustí republiku ani v následujících dnech. „Na východě území se nejnižší noční teploty budou pod minus 12 stupňů pohybovat i v noci na úterý a na středu,“ upozorňují meteorologové. V noci na středu se podle nich silné mrazy vyskytnou pravděpodobně na většině území republiky s výjimkou západních Čech.

Česko v sobotu i neděli svíraly silné mrazy. V noci na sobotu teploty na některých místech Česka klesaly i pod minus 30 stupňů. Na Rokytské slati bylo v sobotu ráno minus 34,6 stupně.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz