29. března 2018 16:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vyhrožoval na Facebooku studentovi zabitím za zapojení do školní stávky. Podle policie jde jen o přestupek

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

SOKOLOV Případ, v němž čtyřiatřicetiletý muž vyhrožoval studentovi sokolovského gymnázia na sociální síti zabitím, kvalifikovali kriminalisté jako přestupek proti občanskému soužití. Facebooková diskuse, v níž výhrůžka padla, souvisela s tím, že se gymnazisté v březnu připojili k výstražné stávce za zachování ústavních a společenských zvyklostí a hodnot.

Gymnazistovi policisté nabídli policejní ochranu, odmítl ji ale s odůvodněním, že se necítí být ohrožen. Řekla to ve čtvrtek policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

„Kriminalisté ztotožnili čtyřiatřicetiletého muže ze Sokolova, který přes sociální síť ve veřejné skupině vyhrožoval studentovi zabitím. Muž kriminalistům řekl, že svou výhrůžku nemyslel vážně a nemá v úmyslu nikomu fyzicky ublížit. Celá situace ohledně diskuse k článku studentské stávky ho rozčílila. Svého jednání lituje a chce se ve veřejné skupině na sociální síti omluvit,“ uvedla Krejčí.

Studentská stávka v Sokolově vyvolala i další bouřlivé reakce. Studenti mimo jiné na zastupitelstvu 22. března požadovali odvolání Radka Laurina z čela městské kulturní komise. Laurin stávkující studenty označil za „haveljugend“, své názory publikoval na serveru Aeronet. Zveřejnil také osobní informace studenta, který stávku organizoval. Zastupitelé vyjádřili studentům i vedení školy podporu, kroky k odvolání Laurina ale nepodnikli.

Do stávky se zapojilo asi 200 sokolovských gymnazistů, podpořili ji i další lidé. Kromě Sokolova stávkovali studenti i v dalších městech v kraji, například v Karlových Varech nebo v Ostrově.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz