Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vykradli kancelář advokáta Teryngela

Česko

  14:51
PRAHA - Neznámý pachatel se v noci na dnešek vloupal do advokátní kanceláře známého právníka Jiřího Teryngela, odkud odnesl finanční hotovost a starožitnosti. Policie po pachateli pátrá.

Jiří Teryngel. foto: Lidové noviny

"Hlášení o krádeži jsme dostali dopoledne, škoda která při ní majitelům vznikla, se odhaduje na 130.000 korun," řekl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Jiří Teryngel upřesnil, že pachatelé při vloupání do objektu v Praze 4 vylomili zámek u hlavního vchodu i u dveří na terasu a odklonili bezpečnostní kameru. Krádež dopoledne objevil a nahlásil jeden z jeho spolupracovníků. Na případ upozornilo Právo.

"Zatím jsem v kanceláři nebyl, jediné, co vím, je, že se ztratila část mé sbírky zbraní, kterou tvořily hlavně dárky od klientů, což mě velmi mrzí," řekl Teryngel s tím, že celkový rozsah škod zřejmě zjistí až v pondělí.

Teryngel byl před týdnem propuštěn z vazby, kam ho v červnu poslal Obvodní soud pro Prahu 8 kvůli tomu, aby neovlivňoval svědky. Protikorupční policie právníka podezřívá z více než stomilionového daňového úniku. Důvodem Teryngelova stíhání je několik smluv, které podepsal, když na základě plné moci zastupoval jistou společnost. Firma pak pomocí těchto smluv připravila stát o více než 100 milionů korun na dani z přidané hodnoty. Mělo se jednat o společnost Letka Team a o obchod s cigaretami za téměř 750 milionů korun.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat