Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výpadek napájení zastavil vlaky mezi Smíchovem a Dobřichovicemi. Spojení již bylo obnoveno

Česko

  10:32aktualizováno  14:45
Praha - Výpadek napájení ve stanici Radotín dopoledne omezil provoz vlaků na hlavní trati na Plzeň mezi pražským Smíchovem a Dobřichovicemi. Neplánovaná výluka souvisela s rekonstrukcí tratě, provoz byl obnoven před 14:00. Vyplývá to z vyjádření mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové a z webu Českých drah. Místo vlaků jezdily náhradní autobusy, později je přes Radotín přetahovaly motorové lokomotivy.

Koleje u Smíchovského nádraží v Praze. foto: David Vagaday, Lidovky.cz

Napájení vypadlo před 10:00. „Zhruba dvě až tři hodiny tam bude provoz možný pouze dieselovými lokomotivami anebo se staženým sběračem,“ uvedla krátce po začátku výpadku Pistoriusová. Na modernizaci tratě se nyní pracuje mezi Smíchovem a Radotínem.

Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) sehnal šest náhradních autobusů. Jako další možnost cestujícím doporučil autobusovou linku 244 mezi smíchovským nádražím a Radotínem. Rychlíky přes Radotín podle mluvčího ROPID Filipa Drápala směrem na Plzeň projížděly se staženým sběračem, v opačném směru je převážela motorová lokomotiva.

S využitím dieselové lokomotivy se později začaly přes Radotín převážet i osobní vlaky a vznikala už jen zpoždění do deseti minut, uvedly na webu České dráhy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat