Pátek 18. června 2021svátek má Milan 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Desítky dívek, bazén i expert na reklamu. Jak fungoval nevěstinec Atlas Cabaret?

Atlas Cabaret v ulici Ve Smečkách před zásahem policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Atlas Cabaret v ulici Ve Smečkách před zásahem policie. | foto: Archiv Mafra

PRAHA Byl to jeden z největších vykřičených domů v Praze a denně v něm pracovalo několik desítek dívek. Nevěstinec Atlas Cabaret ležící v pražské ulici Ve Smečkách měl 16 pokojů, bazén a zaměstnával reklamního experta. Po zásahu policie ale skončil. Server Lidovky.cz získal obvinění, které popisuje, jak tato fabrika na lásku fungovala.

Dlouho tolerovaná pražská ulice červených luceren Ve Smečkách schytala na konci února 2013 tvrdou ránu. Desítky policistů ji večer po osmé hodině, kdy se sexbyznysové továrny začaly pozvolna rozjíždět, uzavřely a provedly razii v jednom z největších pánských klubů - Atlas Cabaretu.

Ihned po zásahu odvedli policisté tři muže řídící podnik a zhruba desítku žen nabízející sexuální služby. Nyní je po letech hotová obžaloba, kterou se serveru Lidovky.cz podařilo získat. Prozrazuje mimo jiné, jak celý podnik fungoval a dává tak nahlédnout pod pokličku novodobého pojetí nejstaršího řemesla.

Na únorovou akci se kriminalisté připravovali devět měsíců a na sledování kuplířů nasadili i odposlechy, které mohou hrát důležitou roli u soudu. Jen samotný spis k případu by měl mít kolem 6 tisíc stránek.

Z věhlasného klubu je podle zprávy obviněno osm lidí, kteří většinou zastávali vyšší řídící funkce. V policejní síti ale skončil i barman či specialista na „reklamní činnost“. Skupina si prý chtěla prodáváním dívek vydělat minimálně půl milionu korun. Státní zástupkyně kromě kuplířství skupině navíc připisuje i jeden pojistný a úvěrový podvod.

Desítky společnic

Dnes již neexistující stránky nočního klubu.

V podniku byl i bazén a čtyři vířivky.

Jak ale vlastně fabrika na sex fungovala? Majitelé své podnikání podle obžaloby rozjeli opravdu ve velkém. „V klubu pracovalo každou noc dvacet až třicet dívek,“ píše se v dokumentech. Slečny měly buď účinkovat jako tanečnice nebo se snažily dělat hostům společnost a získat provize za prodaný alkohol, ale také poskytování sexuálních služeb na pokojích.

Ukojení mužského pudu probíhalo pod zástěrkou pronajmutí zákazníkovi jedné z šestnácti ložnic, které „naplňovaly podmínky a prostory k poskytnutí sexuálních služeb za úplatu.“ Podle vyšetřovatelů vyšel placený sex na 2 tisíce za dvacet minut. Pokud si zákazník chtěl užít navíc trochu luxusu, mohl vyzkoušet jednu ze čtyř vířivek či si jít zaplavat do velkého bazénu.

Vydělané peníze si mezi sebou kuplíři rozdělovali podle důležitosti. Management podniku každý večer hlásil provozovateli, kolik v daný den pracovalo dívek a kolik pokojů bylo za večer obsazeno. Kuplíři také řídili, v jaké části mají slečny pracovat a jak je za práci ohodnotit.

Dnes již neexistující stránky nočního klubu.

Dnes již neexistující stránky nočního klubu.

Noční klub platil každý měsíc nájem minimálně 230 tisíc korun společnosti Gandofle, jejíž jednatel Stanislav S. zastával v Atlasu zároveň pozici jednoho z vedoucích. K penězům z pronájmu si tak mohl připočítat ještě i pravidelný plat.

Prodávej se

Atlas Cabaret lákal nové rekrutky pomocí reklam na inzertních serverech a nabízel místa nejen společnic, ale i tanečnic či účinkujících v různých eroticky podmanivých show. 

Pokud slečna projevila zájem, jeden z mužů ze skupiny ji vysvětlil, čím vším si může vydělat. „Dívka chodí a oslovuje návštěvníky. A hlavní úkol je, aby jí koupil pití, z kterého máš provize. Plácnu, když ti koupí panáka vodky, který stojí 700 korun, ty z toho máš 300 korun,“ popisoval v e-mailu zájemkyni postup jeden z kuplířů.

Dnes již neexistující stránky nočního klubu.
Dnes již neexistující stránky nočního klubu.

Výhrou pro slečnu však mělo být, když dostala zákazníka na pokoj. „Hodina stojí 5 tisíc, ty z toho máš 3 tisíce a 30 minut stojí 3 tisíce a ty z toho máš 1600,“ popsal muž v elektronické korespondenci, kterou má policie s telefonními odposlechy a dalšími daty k dispozici.

Pokud dívky dojížděly nebo neměly kde složit hlavu, šlo bydlet rovnou v nevěstinci. „Můžeš u nás mít ubytování za 200 korun na den,“ psal kuplíř dívce, se kterou se později sešel na Náměstí Míru. Slečnu pak zavedl do erotického klubu K5-Relax, kde ukazoval pokoje, bar a popsal, co práce společnice vlastně obnáší. 

Zájemkyně ale po „exkurzi“ couvla, když se natvrdo dozvěděla, že se musí prodávat. Na to kuplíř zareagoval novou nabídkou s příslibem dalších finančních výhod, čímž se pokusil slečnu ještě jednou přemluvit. Podle vyšetřovatelů nebyl tento případ jediný. Přesný počet podobných příběhů však zatím neuvádějí.

Lhaní a podvody

Atlas Cabaret v ulici Ve Smečkách před zásahem policie.

Atlas Cabaret patřil v ulici Ve Smečkách mezi největší noční kluby.

Někteří muži ze skupiny jsou obviněni i z podvodu, kdy si jeden z kuplířů měl nechat poškodit černý Mercedes-Benz a pak chtít po pojišťovně Kooperativa proplatit škodu 50 tisíc.

Závažnější podvod však zkusil jeden z osmice kuplířů, když jednu z tanečnic přinutil vzít si půjčku na 250 tisíc od České spořitelny. 

Dívku nejdříve na oko „zaměstnal“ jako personalistku klubu s platem 38 tisíc měsíčně a ona šla následně v pobočce před obchodním centrem Nový Smíchov peníze vybrat. Dokumenty s razítkem Atlas Cabaretu, které v bance předložila, ale neobsahovaly pravdivé informace. Úvěr se i přesto podařilo získat.

Jakub Zelenka

Autor

Jakub Zelenkajakub.zelenka@lidovky.czČlánky

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Rakušan Aleksandar Rakic si už Jiřího Procházky všiml. A chce mu v UFC srazit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Ruská vakcína Sputnik V. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!