9. dubna 2015 21:12 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Amsterodamské prostitutky brojí proti zákazu erotických výloh

Nejznámější amsterodamská oblast s červenými výlohami De Wallen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejznámější amsterodamská oblast s červenými výlohami De Wallen. | foto: Wikipedia

AMSTERODAM Amsterodamské prostitutky protestovaly proti rušení oken, z nichž na své služby lákají zákazníky ve vykřičené čtvrti. Město totiž chce historickou oblast zkultivovat mimo jiné odstraněním výloh nočních podniků.

Zhruba 200 prostitutek a jejich podporovatelů večer uskutečnilo průvod slavnou „čtvrtí červených luceren“ s transparenty v rukou. Na jednom z nich podle agentury AP stálo: „Nezachraňujte nás, zachraňte naše okna“.

Prodejné ženy tvrdí, že zavíráním prosklených výloh jsou připravovány o bezpečná pracoviště. To řekly i starostovi města Eberhardovi van der Laanovi, když mu dnes na radnici předávaly petici na svou podporu.

Amsterodamská radnice se dlouhodobě snaží renovovat síť historických uliček kolem kanálů a toho chce dosáhnout i snížením počtu oken veřejných domů. V posledních letech jich už bylo zavřeno 115 z původních zhruba 500. Plánovalo se odstranění desítek dalších, ale podle AP je nyní nepravděpodobné, že k tomu dojde.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)