Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 28 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dva nakažení vytrhli v karanténním místě pro bezdomovce mříže a utekli. Plzeň pak objekt uzavřela

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Plzeň Z karanténního místa pro bezdomovce v Plzni utekli v pátek odpoledne dva nakažení muži. Město poté objekt bývalé školy v části Doubravka uzavřelo. „Předčasným opuštěním centra se dané osoby vystavují možnosti trestního stíhání,“ řekla mluvčí magistrátu Eva Barborková. Strážníci převezli pět zbylých pozitivně testovaných do Domova sv. Františka, noclehárny pro bezdomovce, odkud byli ve středu převezeni na Doubravku.

„Dvě osoby v rozporu s nařízenou izolací kvůli onemocnění covid-19 opustily karanténní zařízení, které pro lidi bez domova zřídilo město Plzeň ve Školní ulici. Město o tom hned informovalo policii, která se událostí zabývá,“ uvedla mluvčí.

Podle zpravodajského serveru Krimi-Plzeň šlo o dva drogově závislé muže ve věku 30 a 25 let, kteří vytrhli mříž v okně. Jednoho už podle serveru policisté vypátrali.

„Ukázalo se, že město i přes apely našeho obvodu a petici občanů objekt dostatečně nezabezpečilo,“ řekl mluvčí obvodu Plzeň 4 Jan Švábek. Proti projektu totiž obyvatelé Doubravky loni v listopadu podepisovali petici. Obvod podle Švábka vítá následný postup města, které objekt hned vyklidilo a trvale uzavřelo. „Osoby bez domova byly podle našich informací odvezeny zpět do domova sv. Františka,“ dodal.

Karanténní místo pro bezdomovce v budově bývalé školy v plzeňské části Doubravka zprovoznilo město ve středu odpoledne. Sedm lidí nakažených koronavirem tam přivezli strážníci oblečení v ochranných oblecích. V karanténě tam měli pacienti být 14 dní. Řekl to radní města pro bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD). Dohled v uzamčeném areálu i okolí měla zajistit státní a nepřetržitě pak městská policie, na chodu zařízení se podílely neziskové organizace.

V budově je 16 lůžek. „Pracujeme na dalších prostorách ve městě,“ řekl ve středu Zrzavecký. Ty budou podle něj nutné, pokud se začnou plošně testovat bezdomovci v ulicích a lidé v ubytovnách, což město chce. V záloze by mělo mít asi 100 lůžek.

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

5 tipů na aktivity s nejmenšími nejen v době pandemie
5 tipů na aktivity s nejmenšími nejen v době pandemie

Dochází vám nápady, co s miminkem nebo batolátkem podnikat? Máme pro vás tipy, které zaručeně vykouzlí pořádný úsměv na tvářích. A také víme, které...