Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za loupež šperků a obrazů Zrzavého a Špály si muži odsedí 5 a 7 let

Česko

  10:58
HRADEC KRÁLOVÉ - Hradecký soud potrestal dva muže za loupež obrazů a šperků v muzeu v Novém Bydžově. Jaromír Komenda, který údajně loupež naplánoval, dostal sedmiletý trest. Milan Hradecký, který v muzeu loupil, stráví ve vězení 5,5 roku. Při loupeži vznikla škoda za necelé tři miliony korun.

Milan Hradecký (vlevo) a Jaromír Komenda (vpravo) u Krajského soudu v Hradci Králové. foto: ČTK

K ukradeným věcem patřily obrazy Jana Zrzavého a Václava Špály. Podle spisu loupežné přepadení naplánoval Komenda, který Hradeckému popsal prostory muzea, dal mu přesný popis věcí, které má ukrást, a další podrobnosti plánu na loupež.

U Krajského soudu v Hradci Králové pokračovalo hlavní líčení v případu Milana Hradeckého (vpravo vpředu) a Jaromíra Komendy (vpravo vzadu), kteří se podle spisu v listopadu 2008 podíleli na loupeži věcí z muzea v Novém Bydžově na Hradecku.

Hradecký do muzea vnikl 10. listopadu a pod pohrůžkou plynové pistole svázal pracovníka muzea a následně ukradl různé věci, například obrazy Jana Zrzavého a Václava Špály, historické knihy, mince a šperky. Většinu z předmětů policisté, kteří oba muže dopadli letos v březnu, zajistili. Komenda před soudem vinu odmítal, Hradecký se k loupeži přiznal.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat